ANTOLOGIJSKO FINALE SP ZA KLUBOVE NA POMOLU: Flamengo odradio svoje, čeka se Liverpul!
Flamengo, Foto: EPA/Ali Haider

MUNDIJALITO

Fudbaleri Flamenga prvi su finalisti ovogodišnjeg Svetskog klupskog prvenstva, pošto su u polufinalu pobedili azijskog prvaka Al Hilal sa 3:1.

Al Hilal je poveo u 18. minutu golom Salema аl Dovsarija, ali je brazilski klub u drugom poluvremenu stigao do preokreta.

U 49. minutu izjednačio je Žordan de Araskaeta, potom je Bruno Enrike u 78. minutu doneo prednost Flamengu, a konačan rezultat je autogolom postavio Ali Albulahji u 82. minutu.

U drugom polufinalu sastaće se Liverpul i meksički Monterej. Taj meč je na programu sutra od 18.30.

Ranije danas afrička Esperansa je u meču za peto mesto pobedila katarski Al Sad sa 6:2.