VELIKA DRAMA NA MESTALJI: Valensija već videla pobedu, ali je Kurtoa krenuo napred na korner - usledilo je ludilo!
Modrić vs Rodrigo, Foto: EPA/MANUEL BRUQUE

Primera, 17. kolo

Zahuktava se bitka za titulu u španskoj La ligi

Kakav meč na Mestalji između Valensije i Real Madrida.

Domaćin je mislio da je došao do pobede nad velikanom evropskog i svetskog fudbala, ali nije tako mislio Karim Benzema. Na kraju bilo je 1:1 (0:0), a sve se izdogađalo između 78. i 95. minuta.

Prvo su momci sa Mestalje poveli golom Karlosa Solera u 78. minutu kada je lepo iskoristio grešku odbrane reala i dobar pas Danijela Vasa na penal.

Kada su svi mislili da je sve gotovo, u 95. minutu je dosuđen korner za Real. Čak je i golman Tibo Kurtoa krenuo u napad, udario je loptu glavom posle dobrog centaršuta, golman je jedva odbranio, a na otpadak je naleteo Karim Benzema u ućutkao Mestalju pred sam sudijski zvižduk.

Real tako nije iskoristio kiks Barselone, koja je odigrala 2:2 sa Sosijedadom, pa je i dalje samo na deobi prvog mesta, a ne usamljen na njemu.

U ranijim terminima Sevilja je poražena od Viljareala kod kuće sa 1:2 i tako je ostala na više od jedne utakmice razlike iza Barselone i Reala u borbi za prvo mesto.

Espanjol i Betis odigrali su 2:2, Hetafe je bio bolji od Valjadolida sa 2:0, dok su i Selta i Majorka remizirale sa 2:2.

Primera, 17. kolo:

Petak:

Alaves - Leganes 1:1 (0:1) (Hoselu 81 - Brajtvajt 43)

Subota:

Granada - Levante 1:2 (0:0) (Mačis 60 - Rokina 55, Bardi 90)

Real Sosijedad - Barselona 2:2 (1:1) (Ojarzabal 12 (pen), Isak 62 - Grizman 38, Suarez 49)

Atletik Bilbao - Eibar 0:0 Atletiko Madrid - Osasuna 2:0 (0:0) (Morata 67, Saul 75)

Nedelja:

Selta - Majorka 2:2 (1:1) (Rafinja 20, Aspas 49 penal - Sevilja 33 penal, Budimir 83)

Hetafe - Valjadolid 2:0 (1:0) (Kukurelja u 36, Rodrigz 82)

Espanjol - Betis 2:2 (2:1) (Darder 19, Bernardo 41 - Iglesijas 4, Bartra 68)

Sevilja - Viljareal 1:2 (0:1) (El Hadadi 61 - Albiol 13, Ekambi 74)

Valensija - Real Madrid 1:0 (0:0) (Soler 78)