ZVEZDA PROSLAVILA JESENJU TITULU: Gobeljić junak pobede, Čukarički pokazao kvalitet!

zaostalo kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv blog".

Objavljeno: 17:23h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su završili 2019. godinu.

Izabranici Vladana Milojevića savladali su Čukarički sa 3:1 (1:1) i tako na lep način zaokružili jesenju sezonu.

Srpski šampion je poveo u 2. minutu golom Milunovića posle asistencije Gobeljića. Dvadesetak minuta kasnije viđen je najlepši pogodak na meču kada je Luka Stojanović iznenadio Borjana i udarcem sa 60 metara postigao pogodak za 1:1.

Nije bilo golova do kraja poluvremena, a u nastavku je Zvezda zaigrala bolje i to im se isplatilo ulaskom Pavkova koji je postigao gol u 72. minutu na novu asistenciju Gobeljića.

1 / 9 Foto: Starsport©

Tačku na meč stavio je Aleksa Vukanović posle sjajne akcije Pavkova i Gobeljića koji je upisao i treću asistenciju na meču i uposlio Vukanovića za konačnih 3:1.

Crveno-beli su na prvom mestu sa 55 bodova, dok je Čukarički na četvrtoj poziciji sa 40 poena.

Prolećni deo Superlige nastavlja se 15. februara.

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 3:1 (1:1) (Milunović 2, Pavkov 72, Vukanović 88 - Stojanović 24) Sudija: Lazar Lukić (Beograd)

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić - Petrović (od 66. Pavkov) - Ben, Marin (od 44. Vukvanović), Vulić, Garsija - Boaći (od 80. Degenek).

Čukarički (4-2-3-1): Petrović - Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović - Kovač, Stojanović - Vidosavljević (od 62. Docić), Kajević (od 82. Nikčević), Ndiaje (od 88. Lukić) - Tedić.

89. minut - GOL: Sjajna akcija! Pavkov je fantastično proigrao Gobeljića koji je upisao treću asistenciju na meču, a Vukanović postiže pogodak sa 3:1!

76. minut - Maestralno je Miloš Vulić promešao kompletnu odbranu Čukaričkog, ali nije uspeo da golom kruniše sjajan soloprodor.

72. minut - GOL: Pavkov! Zvezda vodi sa 2:1, ponovo je asistent bio Gobeljić!

66. minut - Velika prilika za Gobeljića. Boaći je poslao sjajan pas ka njemu, a on je upropastio dobru priliku za crveno-bele.

57. minut - Mlak pokušaj Garsije, lak posao za Petrovića.

52. minut - Stojanović je opet zapretio, ali pogađa samo spoljni deo mreže. Čukarički na ovom meču ide po pobedu.

46. minut - Nastavljena je utakmica na Marakani.

POLUVREME: Završen je prvi deo meča u Ljutice Bogdana. Zvezda je povela golom Milunovića, da bi evrogolom izjednačio Luka Stojanović.

37. minut - Garsija je sjajno uposlio Boaćija koji se spetljao i zakomplikovao idealnu situaciju za pogodak.

25. minut - GOL: Auuuu! Kakav pogodak Luke Stojanovića! Video je da je Borjan izašao daleko od svog gola, pa "opalio" sa 60 metara i postigao gol života!

14. minut - Dinamična igra na Marakani, Čukarički igra ofanzivan fudbal i sigurno se neće lako predati na ovom meču.

2. minut - GOL: Prvi gol Nemanje Milunovića ove sezone u prvenstvu Srbije! Gobeljić je centrirao, a štoper srpskog šampiona je neometan pogodio mrežu Petrovića.