PARTIZANOVA RAPSODIJA ZA KRAJ EVROPSKE PRIČE: Navijači uživali, Asano plesao, a Sadik cepao mreže Astane!
Partizan - Astana, Foto: Starsport©

liga evrope, 6. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:02h

Fenomenalna partija fudbalera Partizana viđena je u poslednjem, šestom kolu Lige Evrope. Crno-beli su pregazili kazahstansog šampiona Astanu pred nešto više od 10 hiljada Grobara na stadionu u Humskoj sa 4:1 (3:0).

Možda utakmica nije imala takmičarski značaj, ali ova pobeda Parnog valjka imaće finansijsku nagradu, pošto su Beograđani večeras zaradili 580.000 evra od Evropske kuće fudbala.

Furiozno su crno-beli otvorili meč i već u 4. minutu su preko Sume došli do prednosti, koji je iz drugog pokušaja matirao golmana Astane.

Petnaestak minuta kasnije Partizan je duplirao prednost. Ovoga puta je pogdio Sadik nakon asistencije Tošića. Pete minuta kasnije usledila je bravura Asana. Japanac je sve sam uradio i udarcem sa distnace pocepao je mrežu gostiju.

Početak drugog dela igre protekao je u nešto boljoj igri Astane, ali crno-beli su sačekali svoju šansu iz kontre, pa je Sadik pogodio drugi put na meču posle odličnog dodavanja Asana.

Drugi deo meča je obeležila povreda Vladimira Stojkovića. Golman Partizana se požalio na povredu zadnje lože, pa je morao da napusti teren ranije nego što je bilo planirano.

1 / 5 Foto: Starsport©

Poraz kazahstanskog tima umanjio je Rotario koji je uz mnogo sreće i malu pomoć Pavlovića matirao Kljajića.

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog!

78. minut - Gol za Astanu, Rotario je želeo da uputi centaršut, ali je je lopta zakačila Pavlovića, pa je promenila pravac i matirala Kljajića.

76. minut - GOOOL: Partizan je uveća o prednost! Asano je kao brzi voz povukao kontru crno-belih, dodao je do Sadika, koji je rutinski reagovao i po drugi put pogodio na meču.

64. minut - Lazar Pavlović je na terenu umesto Sejdube Sume.

63. minut - Ovo je bilo baš opasno, Rukavina je dodao do Kizničenka, ali je ovaj šutirao preko gola.

60. minut - Suma je proigrao Sadika, ali je Nigerijac bio usamnljen, pa nije uspeo da ozbiljnije zapreti.

51. minut - Pavlović je spasio gol, koji je mastralno reagovao ispred Kizničenko. Astana je bolji tim u nastavku meča u Humskoj.

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Astana 3:0

Sjajno poluvreme crno-belih koji su odigrali fantastično i nakon prvih 45 mintua ubedljivo vode.

41. minut - Fantastična intervencija Vladimira Stojkovića, koji je po drugi put zaustavio udarac glavom Rotarija.

26. minut - Novi gol crno-belih!!! Asano je sjajno prošao i još bolje šutirao za 3:0!!!

21. minut - GOOOOL: Partizan je iskoristio grešku odbrambenog igrača Astane. Tošić je asistirao, a Sadik lagano pogodio mrežu gostiju. Partizan - Astana 2:0!

4. minut - GOOOL: Ekspresan početak Partizana, koji je silovito napao, a Suma iz drugog pokšaja zatresao mrežu Astane.

21:00 - Utakmica je počela.

20:45 - Delić atmosfere iz Humske.

19:45 - Imamo i sastave!

Partizan: Stojković – Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Tošić, Suma, Asano – Sadik.

Astana: Erić – Rukavina, Postnjikov, Logvinenko, Šomko – Rotariju, Majevski, Sigurjonson, Bejsebekov – Kižničenko, Murtazajev.