JOVIĆ PROPUSTIO ŠANSU: Poznato svih 16 učesnika osmine finala Lige šampiona!
Luka Jović, Foto: AP

Liga šampiona, 6. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da praite uz naš lajv-blog

Objavljeno: 23:14h

Završena je grupna faza Lige šampiona i poznato je svih 16 učesnika osmine finala. Večeras nije bilo tako neizvesno kao što je to bilo juče, ali daleko od toga da nismo imali šta da vidimo ove srede.

Među 16 najboljih su se plasirali Juventus, Atletiko, Bajern, Totenhem, PSŽ i Real Madrid, a ranije su prošli dalje Siti, Atalanta, Liverpul, Napoli, Barselona, Borusija Dortmund, Lajpcig, Lion, Valensija i Čelsi.

Najveća dilema je bila u grupi D, gde su se Leverkuzen i Atletiko borili za drugo mesto, ali su Madriđani lagano odradili svoj posao, pošto su pobedili Lokomotivu sa 2:0, dok je Bajer poražen od Juventusa istim rezultatom.

U gurpi A je već sve bilo rešeno i jedino pitanje se postavljalo ko će biti treći. Na kraju je to Briž, koji je poražen od Reala sa 3:1. Luka Jović je dobio priliku od prvog minuta, ali nije uspeo da je iskoristi.

Drugi meč nam je doneo rapsodiju PSŽ-a. Parižani su razneli Galatasaraj sa 5:0 i sa prvog mesta idu u osminu finala Lige šampiona.

Ranije u toku dana Dinamo je poražen na svom stadionu od Sitija, a Atalanta je napravila istorijski uspeh i plasirala se među 16 najboljih ekipa.

Siti je i u rezervnom sastavu klasa za “modre”. Doduše, i Zagrepčani imaju jednog bisera evropskog fudbala. Međutim, ta majstorija Danija Olma bila je dovoljna samo za kratkotrajnu nadu: Dinamo – Mančester siti 1:4 (1:1).

Atalanta je napravila iznenađenje i savladala je Šahtijor u gostima sa 2:0. Kastanje, Hoteburg i Pulišić su bili strelci za Italijane.

Grupa B nam je donela bolan poraz Crvene zvezde i pobedu Bajerna u Minhenu nad Totenhemu. Bavarci su slavili golovima Komana, Miler i Kutinjo, dok je za Sparse pogodio Sesenjon.

Sva dešavanja sa svih ovih mečeva možete da pratite uz naš lajv-blog...

87. minut - El Arabi postiže gol u Pireju. Crvena zvezda gubi od Olimpijakosa.

84. minut - Kavani je siguran sa bele tačke. PSŽ - Galatasaraj 5:0.

75. minut - Kristijano Ronaldo donosi prednost Juventusu protiv Leverkuzena. Velike zasluge za ovaj gol idu na adresu Dibale, koji je asistirao fantastično za Portugalca.

64. minut - Vinisijus vraća vraća prednost Realu. Brazilac se dobro snašao u kaznenom prostoru domaćina. Madriđani vode u Brižu sa 2:1.

64. minut - Bajern uvećava prednost protiv Totenhema. Kutinjo je maestralno pogodio sa ivice kaznenog.

63. minut - Novi gol PSŽ-a, u listu strelaca se upisao i Mbape.Parižani vode sa 4:0.

55. minut - Briž ekspresno odgovara, Vanaken je zatresao mrežu Reala.

54. minut - Felipe je duplirao prednost Atletika, koji je sada jednom nogom u nokaut fazi.

53. minut - Rodrigo donosi prednost Realu. Minjiole nije mogao ništa, zaista sjajan udarac igrača madridskog kluba.

46.minut - Nepunih 60 sekundi u nastavku je bilo potrebno PSŽ-u da dođe do novog gola. Mbape je asistirao, a Nejmar je pogodio mrežu Galatasaraja.

Poluvreme

45. minut - Ponovo vodi Bajern. Tomas Miler je posle rikošeta u kaznenom prostoru pogodio mrežu Sparsa.

41. minut - Tomane je promašio penal... Šteta, šteta, šteta...

40. minut - Penal za Crvenu zvezdu! Marin je pao u kaznenom prostoru.

35. minut - Furizoni period PSŽ-a i novi gol za Parižane, ovoga puta je Sarabija iskoristio dodavanje Nejmara.

33. minut - Vodi PSŽ na "Parku prinčeva". Ikardiju nije bilo teško da postigne gol posle asistencije Mbapea.

27. minut - Povredio se Koman. Ovo ne izgleda dobro.

26. minut - Poništen gol Alvara Morate posle asistencije VAR sobe.

20. minut - Ekspresno izjednačenje Totenhema. Mladi Sesenjon je 'probušio' mrežu Bajerna.

16. minut - Gol u Madridu! Feliks je sa bele tačke doneo prednost Atletiku, koji je na dobrom putu da obezbedi plasman u osminu finala Lige šampiona.

15. minut - Minhenski Bajern vodi sa 1:0! Kingsli Koman je iskoristio dodavanja Gnabrija. Bavarci imaju priliku da ostvare istorijski uspeh i postanu prvi nemački tim koji je ostvario sve pobede u grupnoj fazi Lige šampiona.

12. minut - I dalje nigde nema promene rezultata.

2. minut - Tripije maši jedanaesterac. Engleski reprezentativac je pogodio levu stativu. Ostaje 0:0.

1. minut - Penal za Ateltiko Madrid.

21.00 - Počelo je i ostalih šest utakmica 6. kola Lige šampiona. Luka Jović se našao u startnih 11 u sastavu Reala.

20.50 - KRAJ PRVE DVE UTAKMICE! Dinamo je ispao, Siti je prvi, Atalanta druga, Šahtjor ide u Ligu Evrope.

20.49 - ATALANTA VODI SA 3:0! Strelac je u 94. minutu bio Rajan Gosens. U međuvremenu, i Siti je povisio na 4:1 golom Fila Fodena.

20.35 - ATALANTA DUPLIRA VOĐSTVO U 80. MINUTU! Šahtjor će u Ligu Evrope, Dinamo ispada. Strelac je Hrvat Mario Pašalić.

Pre toga, Šahtjor je ostao sa igračem manje zbog isključenja Doda.

20.23 - ATALANTA VODI SA 1:0! Posle gledanja VAR-a, sudija je odlučio da prizna pogodak Timotiju Kastanju.

20.10 - SITI VODI SA 3:1! Het-trik je postigao Gabrijel Žesus.

20.06 - JOŠ JEDAN GOL ZA SITI! 1:2 u Zagrebu! Dinamo ovim rezultatom i dalje na mestu koje vodi u Ligu Evrope, ali ako Atalanta postigne pogodak, stvari se drastično menjaju.

19.45 - Upravo je sudija častio Dinamo Zagreb, pošto nije isključio Nikolu Mora zbog brutalnog starta na Rodriju. Nije svirao čak ni faul, a i VAR je procenjivao ovu situaciju.

19.31 - GOL ZA MANČESTER SITI! Hrvati se bune zbog navodnih faulova koji su prethodili, ali pogodak Gabrijela Žesusa je priznat. U ovom momentu, Dinamo je trećeplasirani i ide u Ligu Evrope.

19.12 - DINAMO VODI SA 1:0! Pogodak je postigao Dani Olmo, na asistenciju Kadziora.

18.55 - Evo i sastava za mečeve koji su upravo počeli.