TOBDŽIJE ZA DEVET MINUTA ISPUCALE VEST HEM: Čekićari vodili na poluvremenu, pa potonuli ka dnu tabele!
Obamejang i Pepe u zagrljaju, Foto: AP

Premijer liga, 16. kolo

Blickrig Arsenala na gostovanju kod gradskog rivala

Fudbaleri Arsenala su posle preokreta sa 3:1 pobedili Vest Hem u poslednjoj utakmici 16. kola Premijer lige iako su na poluvremenu gubili sa 0:1.

Čekićari su do vođstva nad došli golom Anđela Ogbone u 38. minutu utakmice, posle centaršuta Pabla Fornalsa i odbitka u petercu.

Situacija se promenila u 60. minutu kada je Arsenal za 9 minuta postigao čak tri gola.

Prvo je Martineli doneo izjednačenje, da bi šest minuta kasnije za potpuni preokret divno pogodio Nikola Pepe iskosa sa desne strane levom nogom u dalji ugao, a Pjer-Emerik Obamejang samo potvrdio pobedu Tobdžija, upravo na asistenciju Pepea, koji se polako budi posle skupog letnjeg transfera i katastrofalnog početka sezone.

Arsenal je ostvario prvu pobedu u poslednjih pet utakmica i sada je 9. mestu na tabeli Premijer lige, dok je Vest Hem 16. sa 16 bodova posle 16 odigranih kola.

Premijer liga, 16. kolo:

Everton – Čelsi 3:1 (1:0) (Rišarlison 5, Kalvert-Luin 49, 84 – Kovačić 52)

Bornmut – Liverpul 0:3 (0:2) (Okslejd-Čemberlen 35, Keita 44, Salah 54)

Totenhem – Barnli 5:0 (3:0) (Kejn 4, 54, Moura 9, Son 32, Sisoko 74)

Votford – Kristal palas 0:0

Mančester Siti – Mančester junajted 1:2 (0:2) (Otamendi 85 – Rašford 23. penal, Marsijal 29)

Aston vila – Lester 1:4 (1:2) (Griliš 45+2 – Vardi 20, 75, Ihenačo 41, Evans 49)

Njukasl – Sautempton 2:1 (0:0) (Šelvi 68, Fernandez 87 – Ings 52)

Norič – Šefild junajted 1:2 (1:0) (Tetej 27 – Stivens 49, Baldok 52)

Brajton – Vulverhempton 2:2 (2:2) (Mopej 34, Proper 36 - Žota 28, 44)