SERGEJ MILINKOVIĆ SAVIĆ SRUŠIO JUVENTUS: Lacio ostvario veliku pobedu na Olimpiku i zakuvao borbu za titulu!
Sergej Milinkovi, Foto: EPA/ Riccardo Antimain

serija a, 15. kolo

Veliki derbi Serije A u okviru 15. kola odigran je u Rimu gde su se sastali Lacio i Juventus.

Nebeskoplavi su ostvarili veliku pobedu i sa 3:1 (1:1) srušili aktuelnog šampiona Italije i naneli im prvi poraz u prvenstvu.

Povela je "stara dama" preko Ronalda u 25. minutu, da bi Luiz Felipe u nadoknadi prvog poluvremena izjednačio na 1:1.

Igrao se 74. minut igre kada je Sergej Milinković Savić iskoristio asistenciju Alberta i savladao Šćešnog za veliku radost na Olimpiku.

Par minuta kasnije, Imobile je promašio jedanaesterac, ali je Kaisedo u nadoknadi utakmice stavio tačku na meč i postavio konačnih 3:1 za Lacio.

Ovom pobedom Lacio se primakao na samo tri boda od Juventusa i zauzima treće mesto, dok je prvi Inter.