SALAHOVA ČUDESNA PETA: Liverpul je nezaustavljiv, Murinjov Totenhem spakovao pet komada, Everton srušio Čelsi!
Dankan Ferguson slavi pobedu, Foto: AP/ Gerry Peny

Premijer liga, 16. kolo

Legenda kluba je odlično počela trenersku karijeru na klupi tima sa Gudison parka

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u gostima Bornmut sa 3:0, dok je Totenhem pred svojim navijačima sa 5:0 slavio protiv Barnlija u utakmicama 16. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je bez većih problema na gostovanju došao do trijumfa kojom su nastavili seriju dobrih rezultata u Premijer ligi.

Vodeći gol postigao je Aleks Okslejd-Čembrlejn u 35. minutu, da bi pred odlazak na odmor prednost udvostručio Nabi Keita.

Sve nedomucie oko pobednika rešio je Mohamed Salah u 54. minutu. Liverpul posle današnje pobede na prvom mestu Premijer lige ima 46 bodova, 11 više od Lestera koji ima utakmicu manje, dok je Bornmut 15. sa svega 16 bodova.

Totenhem je posle poraza od Mančester junajteda u prethodnom kolu, na svom terenu večeras deklasirao Barnli sa 5:0.

Ekipa Žozea Morinja slavila je golovima Harija Kejna u četvrtom i 54. minutu, Lukasa Moure u devetom, Sona u 32. i Muse Sisoka u 74. Londonski tim posle večerašnje pobede zauzima peto mesto sa 23 boda, dok je Barnli 12. sa 18. Votford je pred svojim navijačima prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, pošto je igrao nerešeno bez golova protiv Kristal Palasa.

Posle tri vezana poraza Everton je upisao trijumf i to pred svojim navijačima protiv Čelsija 3:1 u okviru 16. kola Premijer lige.

Šok terapija je uspela i to u prvom meču posle otkaza menadžeru Marku Silvi. Njega je zamenio vršilac dužnosti Dankan Ferguson i odmah oživeo ekipu sa Gudisona.

Od samog starta domaćin je znao šta hoće pa je poveo u petom minutu golom Dinja!

Baš kao i u prvom polurvemenu i u drugom je brzo posle prvog sudijskog zvižduka pao gol. Kalvert-Levin se upisao u strelce.

Tračak nade gostima je u 52. minutu doneo Mateo Kovačić pogodivši levi donji ugao Evertonovog gola.

Pre nego što se meč završio, napadač “karamela Kalvert-Levin je još jednom je zatresao mrežu.

Everton – Čelsi 3:1

(Rišarlison 5, Kalvert Levin 49, 84 – Kovačić 52)