LIVERPULU DERBI MERSISAJDA: Ples Crvenih na Enfildu u koji ćete se zaljubiti, Murinjo izgubio od bivšeg kluba!
Divok Origi, Foto: EPA/ Petar Powel

Premijer liga, 15. kolo

Svi ljubitelji Premijer lige imali su priliku da uživaju večeras u fantastičnom fudbalu i dva derbija

Objavljeno: 10:28h

Fudbaleri Liverpula su savladali Everton u Mersisajd derbiju rezultatom 5:2 i nastavili svoj pohod na titulu, koju čekaju 30 godina.

Jeste još daleko da se priča o trofeju, ali miriše da je ova TA sezona. Crveni su samleli Everton na Enfildu. Moglo je da bude mnogo ubedljivije da je Mane iskoristio sve prlike koje je imao. Počelo je idealno za Klopovu mašineriju i već u 6. minutu stigli su do vođstva. Origi je majstorski iskoristio Maneov pas 'ispod zemlje'. Desetak minuta kasnije i nova magija. Tropoteznu akciju je započeo Arnold fantastičnim pasom, Mane je nastavio da asistra, a Šaćiri je sve to začinio golom. Prelepo!

Everton je pokazao znake života u 21. minutu preko Kina, da bi dest minuta kasnije Origi novim golom povisio na 3:1. Čuedsno poluvreme Crvenih potvrdio je Mane posle supersonične kontre i dodavanja Arnolda. Uspeo je Everton na isteku sudijske nadoknade da smajni rezultat preko Ričarlisona, ali to je bilo sve od momaka u plavim dresovima.

Konačan rezultat i pečat na ovu ubedljivu pobedu Liverpula postavio je Vajnaldum u 90. minutu.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu ekipu Totenhema sa 2:1, u utakmici 15. kola Premijer lige.

Junajted je poveo već u šestom minutu golom Markusa Rašforda, izjednačio je Dele Ali u 39, a pobedu klubu s Old Traforda doneo je Rašford sa penala u 49. minutu.

Mančester junajted je, posle dva remija, upisao petu pobedu od početka šampionata i šesti je na tabeli sa 21 bodom. Na drugoj strani, Totenhem je doživeo prvi poraz od dolaska Žozea Morinja i trenutno je osmi sa 20 bodova.

Istim rezultatom Čelsi je na svom terenu bio bolji od Aston Vile.

Strelci za pobednički tim bili su Tami Abraham u 24. i Mejson Maunt u 48. minutu, dok je jedini gol za Aston Vilu postigao Trezege u 41. minutu.

Čelsi je četvrti na tabeli sa 29 bodova, dok je Aston Vila na 15. poziciji sa isto toliko osvojenih bodova.

Pobedu na domaćem terenu upisao je i Lester koji je sa 2:0 slavio protiv Votforda golovima Džejmija Vardija sa penala u 55. minutu i Džejmsa Medisona u 95. minutu.

Lester je drugi na tabeli sa 35 bodova, dok je Votford poslednji sa samo osam bodova.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Norič sa 2:1, dok je Vulverhempton slavio protiv Vest Hema sa 2:0.

Premijer liga, 15. kolo:

Sreda Čelsi – Aston Vila 2:1 (1:1) (Abraham 24, Maunt 48 – Trezege 41)

Lester – Votford 2:0 (0:0) (Vardi 55, penal, Medison 90+5)

Mančester junajted – Totenhem 2:1 (1:1) (Rašford 6, 49, penal – Dele Ali 39)

Sautempton – Norvič 2:1 (2:0) (Ings 22, Bertrand 43 – Puki 65)

Vulverhempton – Vest hem 2:0 (1:0) (Dendončker 23, Kutrone 86)

Liverpul – Everton 5:2 (4:2) (Origi 6, 31, Šaćiri 17, Mane 45, Vajnaldum 90 – Kin 21, Rišarlison 45+3)

Četvrtak 20:30 Šefild junajted – Njukasl 21:15 Arsenal – Brajton

Utorak Kristal palas – Bornmut 1:0 (0:0) (Šlup 76) Barnli – Mančester siti 1:4 (0:1) (Brejdi 89 – Žezus 24, 50, Rodri 68, Marez 87)