CRNO-BELI PREBOLELI ALKMAR: Raspucani Asano i Urošević doneli pobedu Partizanu!
Takuma Asano, strelac prvog gola, Foto: Starsport©

superliga srbije, 18. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 17:26h

Fudbaleri Partizana savladali su Mačvu u Šapcu sa 2:0 (1:0) u utakmici 17. kola Superlige Srbije.

Mačva je i dalje jedina ekipa bez pobede u prvenstvu, a ekipa Sava Miloševića je golovima Asana u 16. i Uroševića u 70. minutu došla do nove pobede u Superligi Srbije.

Partizan je ovim trijumfom došao do 38. boda i nalazi se na trećoj poziciji uz utakmicu manje od drugoplasirane Vojvodine.

Mačva je ostala na svega 5 bodova iz 18 utakmica i vrlo verovatno da je od naredne sezone nećemo gledati u superligaškom društvu.

Crno-bele već u sredu čeka duel sa Napretkom u Humskoj, dok će Mačva ugostiti Javor.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA

Mačva - Partizan 0:2 (0:1)

85. minut - Poslednja izmena Sava Miloševića: Lakčević umesto Stevanovića.

70. minut - GOL: Partizan vodi sa 2:0! Strelac je Urošević!

58. minut - Partizan traži drugi gol i iz svih pozicija napada Mačvu.

53. minut - Marinković je pokušao da iznenadi Stojkovića, međutim čuvar mreže Partizana je siguran za razliku od meča protiv AZ Alkmara.

49. minut - Asano je pokušao da postigne novi gol, ali Puletić izbija loptu u korner. Zatim je posle udarca iz ugla, Miletić bio blizu pogotka, ali Šušnjar u poslednjem momentu interveniše i otklanja opasnost.

POLUVREME

Partizan zasluženo vodi sa 1:0 pogotkom Takume Asana, a pravo je čudo što nije i više golova viđeno u mreži Šapčana, koji su samo od 30. do 40. minuta imali ikakve konkretne napadačke pokušaje.

38. minut - Dobra prilika za Nikolu Ašćerića, probao je glavom, bio bolji od Pavlovića u duelu, šutirao sa 12 metara u rašlje, ali je Stojković ponovo intervenisao.

34. minut - Prvi pokušaj Mačve, odbranio je Stojković, doduše, nije to bio neki pretežak udarac.

32. minut - Partizan razbija Mačvu, koja ni sama ne zna kako je rezultat i dalje samo 0:1. Upravo se malo povredio golman Puletić, koga je slučajno nagazio Umar Sadik.

19. minut - Nemanja Miletić je ostavio loptu za Stevanovića, ali je ovaj poslao tik pored gola. Gađao je bliži ugao, ali ga nije pogodio, tako da je 17-godišnjak ostao na četiri pogotka u sezoni Linglong Superlige za sada.

16. minut - GOL: Asano je definitivno proradio. Nastavio je sa serijom golova, posle priča o njegovoj neefikasnosti. Akciju je počeo Bibras Natho, šutirao je Umar Sadik, Dušan Puletić odbio na Japančevu nogu, koji je lako pronašao put do same mreže.