BUNDESLIGA: Klinsman debitovao, Grujić laktao, a Borusija slavila! Leverkuzen pobedio na Alijanc areni!
Marko Grujić, Foto: EPA/Felipe Trueba

bundesliga, 13. kolo

Herta je u zoni ispadanja, na 16. mestu sa 11 bodova.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Hertu u Berlinu sa 2:1, u 13. kolu Bundeslige.

Novi trener Herte Jirgen Klinsman tako je debitovao porazom na klupi Herte. Srpski fudbaler Marko Grujić igrao je celu utakmicu za Hertu i dobio je žuti karton zbog lakta već u petom minutu.

Herta je u zoni ispadanja, na 16. mestu sa 11 bodova. Dortmund sa 23 zauzima peto mesto.

Lajpcig je na gostovanju pobedio Paderborn sa 3:2, dok su utakmice Hofenhajm - Fortuna i Keln - Augsburg završene 1:1.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima Bajern Minhen sa 2:1, u utakmici 13. kola nemačke Bundeslige.

Sva tri pogotka "pala" su u prvom poluvremenu. Bajer je poveo u desetom minutu golom Leona Bejlija, izjednačio je Tomas Miler u 34. minutu, a samo minut kasnije Bejli je svojim drugim golom na meču doneo pobedu svojoj ekipi.

Bajer je posle šeste pobede od početka šampionata sedmi na tabeli sa 22 boda, dok je Bajern četvrti sa dva boda više.

U narednom kolu, fudbalere Bajerna čeka derbi protiv Borusije Menhengladbah, dok će Bajer dočekati Šalke.

Bundesliga, 13. kolo:

Subota:

Keln – Augzburg 1:1 (0:1) (Kordoba 86 - Niderlehner 43) Herta – Borusija D. 1:2 (1:2) (Darida 34 - Sančo 15, Azar 17) Hofenhajm – Dizeldorfd 1:1 (1:0) (Kramarić 6 - Henings 88) Paderborn – Lajpcig 2:3 (0:3) (Mamba 62, Gjasula 73 - Šik 3, Sabicer 4, Verner 26) Bajern – Leverkuzen

(Miler 34 - Bejli 10, 35) petak: Šalke – Union Berlin 2:1 (1:1) (Raman 23, Serdar 86 – Ingvartsen 36)