KAKAV ŠTOPER, STRAŠAN ŠTOPER: Liverpul korača ka tituli, Murinjov Totenhem sve bolji, veliki podvig Svetaca!
Detalj sa meča na Sent Džejms parku, Foto: AP/ Jon Super

premijer liga, 14. kolo:

Siti sve dalje od Crvenih na tabeli

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas Brajton sa 2:1, u 14. kolu Premijer lige.

Oba gola dao je Viržil Van Dajk, pre nego što je golman Liverpula Alison u 76. minutu dobio crveni karton, a Brajton iz slobodnog udarca smanjio zaostatak. Liverpul je lider Premijer lige sa 40 bodova, 11 više od Mančester sitija i Lestera.

Totenhem je zabeležio i drugu pobedu u engleskom prvenstvu od smene trenera i dolaska Žozea Morinja.Londonski klub je sa 3:2 bio bolji od Bornmuta.

Čelsi je vezao dva poraza, pošto je sa 1:0 izgubio od Vest Hema, dok je Kristal Palas sa 2:0 pobedio ekipu Barnlija

Fudbaleri Njukasla i Mančester Sitija igrali su ranije danas nerešeno 2:2, u 14. kolu Premijer lige.

Siti je dva puta vodio, ali nije uspeo da pobedi Njukasl, koji je do boda došao golom Džondža Šelvija u 88. minutu.

Prvo je Siti poveo u 22. minutu, a u 25. je izjednačio Jetro Vilems.

Novu prednost gostima u 82. je doneo Kevin De Brujne, pre nego što je Njukasl drugi put izjednačio.

Siti ima 29 bodova, osam manje uz utakmicu više od vodećeg Liverpula.

U poslednjem meču dana Sautempton je posle preokreta slavio na svom terenu nad Votfordom sa 2:1.

Gosti su poveli preko Sara u 24. minutu, u 78. minutu je iznjednačio Dani Ings.

Konačan rezultat postavio je Džejms Vord-Praus u 83. minutu.

Premijer liga, 14. kolo:

Njukasl – Mančester Siti 2:2 (1:1) (Viljems 25, Šelvi 88 – Sterling 22, De Brujne 82)

Totenhem – Bornmut 3:2 (1:0) (Ali 21, 50, Sisoko 69 – Vilson 74, 90+6)

Liverpul – Brajton 2:1 (2:0) (Van Dajk 18, 24 – Dank 79)

Barnli – Kristal Palas 0:2 (0:1) (Zaha 45+1, Šlup 79)

Čelsi – Vest Hem 0:1 (0:0) (Kresvel 48)