NE MOŽE SRBIN DA POBEDI U HAGU: Crno-bela tragedija, Partizan ostao bez evropskog proleća!
Asano je bio strelac prvog gola, Foto: Starsport©

LIGA EVROPE, 5. KOLO

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:00h

Kakva tragedija za Partizan!

AZ Alkmar je sa dva gola u finišu meča uspeo da dođe do boda koji ih vodi u nokaut fazu Lige Evrope - 2:2 (0:2)

Bolje nije moglo da počne po crno-bele, Asano je već u 16. minutu na iskoristio dubinski pas Natha i uspeo da savlada Bizoa za 1:0.

Nije prošlo dugo vremena, a onda se desio novi šok za domaće pristalice. Suma je u 27. minutu udvostručio prednost, pošto je golman domaćih loše ispucao jednu loptu koja je došla do omalenog fudbalera crno-belih i on rutinski završava akciju pogotkom za 2:0.

Crno-beli su nastavili da napadaju, a Suma je neposredno posle gola imao još jednu veliku šansu, međutim loptu je poslao preko gola.

Čim je startovalo drugo poluvreme, Suma i Sadik su bili u velikim šansa i neverovatno je kako neka lopta nije završila u golu. AZ Alkmar je najbolju priliku imao preko Idrisija u 73. minutu, kada je prečka spasila ekipu Save Miloševića.

Drujf je u 87. minutu doneo nadu AZ Alkmaru golom u finišu, a onda samo par minuta kasnije je novim golom doneo velkih 2:2 i plasman dalje.

U poslednjem kolu koje je na programu 12. decembra, Partizan u meču bez značaja u Humskoj dočekuje Astanu, dok će Alkmar na noge Mančesteru.

Sva dešavanja sa meča mogli ste pratite uz "lajv-blog".

90. minut - GOL: Opet Drujf! Kakva katastrofa za Partizan!

87. minut - GOL: Drujf smanjuje na 2:1! Drama u Hagu!

80. minut - Boadu je zbog simuliranja dobio crveni karton!

75. minut - Ostalo je još petnaestak minuta do kraja meča i velike pobede crno-belih.

73. minut - Velika prilika za Alkmar! Idrisi je "izvrteo" odbranu Partizana, uputio pravi projektil, ali prečka spašava crno-bele.

64. minut - Krenuo je Alkmar u totalnu ofanzivu i u ovim trenucima igraju sa čak četiri napadača.

57. minut - Natho je probao da iznenadi čuvara mreže Alkmara, međutim nije mu uspela zamisao.

50. minut - Ponovo Suma u situaciji za gol, stativa je spasila Alkmar, samo minut kasnije je Sadik bio u neverovatnoj prilici, ali Bizo krajnjim naporima izbacuje loptu iz gola.

46. minut - Nastavljena je utakmica u Hagu.

45. minut - Završeno je prvo poluvreme. Partizan ima veliku prednost od 2:0.

36. minut - Suma je bio u velikoj prilici, međutim šutira zamalo preko gola. Vrlo lako je moglo da bude 3:0 za Partizan.

26. minut - GOL: Suma! Partizan vodi sa 2:0 u Hagu! Kakav početak meča za crno-bele, golman domaćih je loše ispucao loptu, ona dolazi do omalenog Sume koji postiže pogodak!

22. minut - Pokušaj glavom Ostojića odlazi preko gola.

16. minut - GOL: Asano dovodi Partizan u vođstvo! Natho je sjajno pronašao Japanca koji je utrčao u kazneni prostor i prevario Bizoa za 1:0.

10. minut - Bez prilika u uvodnom delu meča. I dalje traje početno odmeravanje snaga.

18:55 - Utakmica u Hagu je počela.

GROBARI

AZ Alkmar: Bizo - Svenson, Hadžidijakos, Vujtens, Vijndal - Midtsje, De Vit, Kupmajners - Stengs, Idrisi, Boadu.

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Natho, Zdjelar, Suma, Tošić, Asano, Sadik.