LŠ: Barsa lagana, Tadić asistent u pobedi, Lovren spasao Liverpul, Inter je živ, drama u Lajpcigu!
Barselona je slavila na svom stadionu protiv Borusije Dortmund, Foto: AP/ Toni Albir

liga šampiona, 5. kolo

Sva dešavanja sa mečeva pratili ste na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:59h

Završeno je i 5. kolo Lige šampiona.

Prosto je neverovatno da je u mečevima koji su odigrani večeras samo Barselona obezbedila plasman u osminu finala. Rezultati su bili takvi da ćemo za dve nedelje imati priliku da gledamo jedno od najneizvesnijih i nadramatičnijih poslednjih kola u istoriji Lige šampiona.

U prvom meču dana Zenit je na svom stadionu savladao Lion sa 2:0 (1:0).

Golove za trijumf ruskog tima postigli su Artjom Dzjuba u 42. minutu i Magomed Ozdoev u 84. minutu. Srpski internacionalac Branislav Ivanović s kapitenskom trakom na ruci predvodio je Zenit i odigrao ceo meč.

Drugi meč u ovoj grupi odigrali su Lajpcig i Benfika i viđena je prava drama.

Portugalci su imali sigurno vođstvo od 2:0 golovima Picija i Vinisijusa u 20. i 59. minutu, ali sve se preokrenulo u finišu.

Meč je završen sa 2:2, a junak je bio Emil Forsberg koji je dao golove u 89. i 96. minutu.

Očekuje nas prava ludnica u poslednjem kolu gde će sve ekipe imati šansu da se dokopaju nokaut faze.

Sjajan meč odigran je na Mestalji gde su Valensija i Čelsi priredili navijačima dosta uzbuđenja, pa je meč završen nerešeno - 2:2.

Valensija je na svom terenu bila na pragu poraza, pošto je Čelsi posle preokreta golovima Matea Kovačića u 41. i Kristijana Pulišića u 50. minutu vodio sve do same završnice, ali je domaćin ipak u 82. preko Danijela Vasa došao do izjednačenja. Prethodno vodeći gol za Valensiju postigao je Karlos Soler 40. minutu.

U drugom meču grupe Ajaks je slavio sa 2:0 nad Lilom i domogao se prve pozicije na tabeli.

Hakim Zijeh je posle asistencije Dušana Tadića doveo goste u prednost u drugom minutu, a trijumf je potvrdio Kvinsi Promes u 59.

Valensija i Čelsi dele drugo mesto i trijumfom na Lilom u poslednjem kolu mogu da obezbede plasman dalje. Ajaks i Valensija će u Amsterdamu odlučivati ko će dalje,a Kopljanicima je dovoljan i bod.

Jedan od derbija kola odigrali su Liverpul i Napoli koji je na kraju završen 1:1.

Gosti su imali prednost od 21. minuta lepim golom Drisa Mertensa, a bod domaćinu spasao je Lovren u 65. minutu.

Zanimljivo, oba gola su priznata posle VAR-a.

U drugom meču Salcburg je sa 4:1 zgazio Genk u gostima.

Golove za austrijski tim postigli su Daka u 43., Minamoto u 45., Hvang u 69. i naravno Haland u 87. minutu što je njegov osmi pogodak u grupnoj fazi. Počasni gol za Genk je delo Samate pet minuta pre kraja meča.

Ako Austrijanci naprave čudo na svom terenu protiv Liverpula, mogu dalje. Dovoljan im je i trijumf od 1:0.

Barselona će kao prva iz grupe G u osminu finala, pošto je na Kamp Nou savladan Dortmund sa 3:1.

Strelci su bili Luis Suarez u 29, Leionel Mesi u 33 i Antoan Grizman u 67. minutu. Počasni gol za goste delo je Džejdona Sanča u 77. minutu.

Inter je u burnom meču slavio nad Slavijom u Pragu sa 3:1.

Lautaro je doveo goste u prednost u 19, ali je izjendačio Souček u 37. minutu. Nerešeno je bilo sve do 81. minuta kada je proradio Lukaku, a sedam minuta kasnije Lautaro postavlja konačan rezultat.

Inter i Dortmund imaju po sedam bodova. Neroazuri dočekuju Barsu, a Dortmund će imati lakši zadatak protiv Slavije i favorit je za prolaz dalje.

Sva dešavanja sa mečeva pratili ste na našem lajv-blogu.

90+6 - Forsbeeeeeeeerg!!!! Kakva drama, kakav povratak iz mrtvih! 2:2 Lajpcig - Benfika!

89. minut - Forsberg sa bele tačke unosi dramu! Lajpcig - Benfika 1:2!

88. minut - 3:1 za Inter! Ko bi drugi nego Lautaro Martinez!

85. minut - Samata postiže počasni gol za Genk, ali Halanda samo dva minuta kasnije diže rezultat na 4:1.

81. minut - Veliki kiks Fridriha, Lukaku donosi Interu 2:1 u Pragu!

77. minutu - Trzaj Dortmunda! Smanjuje Sančo na 3:1!

69. minut - Hvang rešava dilemu oko pobednika, Genk - Salcburg 3:0.

67. minut - Mesi asistira, Grizman pogađa! Barsa gazi Dortmund, 3:0!

65. minut - Dejan Lovreeeeen! 1:1! Napoli gubi prednost!

59. minut - Benfika vodi sa 2:0! Trenutno je ludilo u ovoj grupi! Strelac je Vinisijus! U istom minutu je prednost duplirao i Ajaks i to preko Kvinsija Promesa.

TO BI BILO TO ZA PRVI DEO! Padaju golovi kao kiša!

45. minut - Opaaaaaaa! 2:0! Minamino je strelac! Blickrig Salcburga!

43. minut - Daka! vodi Salcburg protiv Genka! Poklon gol!

37. minut - Ipak nema gola! Umesto da bude 2:0, sudija svira penal za Slaviju koja izjednačuje! Strelac je Souček! VAR je to!

35. minut - I Lautaro uzvraća asistencijom. Lukaku pogađa za 2:0 u Pragu.

33. minut - Dortmund je na kolenima! Uzvratio je asistencijom Mesiju Suarez i to je 2:0.

29. minut - Vodi Barsa! Mesi do Suareza, 1:0!

20. minut - Bilo je mirno i onda odjenom tri pogotka! Napoli vodi u Liverpulu golom Mertensa, Inter u Pragu preko Lautara i Benfika u Austriji pogotkom Picija!

2. minut - GOL: Vodi Ajaks protiv Lila! Strelac je Zijeh posle lagane asistencije Dušana Tadića.

ZA NEKOLIKO MINUTA POČINJE OSTALIH ŠEST MEČEVA.

Gotovo je na Mestalji. Gledali smo sjajan meč sa mnogo golova i uzbudljivih momenata. Na kraju 2:2. I Valensija i Čelsi imaju sve u svojim rukama pred poslednje kolo. Ukoliko pobede u svojim mečevima plasiraće se u osminu finala Lige šampiona.

Kraj u Sankt Peterburgu. Zenit je pobedio Lion rezultatom 2:0 i tako ostao u igri za plasman u nokaut fazu.

84. minut - GOOL: Zenit je duplirao prednost golom Ozdoeva sa distance. Morao je Lopes bolje da reaguje.

82. minut - GOOOOL: Daniel Vas je centirao, ali umesto da pogodi nekog od saigrača pogodio je mrežu Kepinog gola.

65. minut - Kepa brani penal Parehu!

63. minut - Penal za Valensiju. Žoržinjo je bio neoprezan.

50. minut - GOL: Čelsi je došao do potpunog preokreta. Nakon konsultacije sa VAR sobom priznat je gol Kristijanu Pulišiću.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme:

Zenit - Lion 1:0

Valensija - Čelsi 1:1

44. minut - Povredio se Čelsijev Deni Abraham i neće moći da nastavi da utakmicu.

42. minut - GOOOL: Evo pogotka i u Rusiji. Nebeski skok Artjoma Dzjube za vođstvo Zenita.

41. minut - GOOOL: Ekspresno izjednačenje Čelsija! Dva gola u razmaku od dva minita - sjajno je raspalio Kovačić sa ivice kaznenog i matirao je Cilesena.

39. minut - GOOOOL: Vodi Valensija!!! Kazna za promašaje Čelsija stigla je od Solera, koji se odlično ubacio i nakon centaršuta Roberta sproveo loptu u mrežu!

36. minut - Azmun je pogodio stativu. Zenit je sve biliži golu.

25. minuit - Zent napada silovito. Kuzjajev je šutirao jako sa distance, ai lopta je otišla preko gola.

23. minut - Valensija je promašila veliku šansu. Maksi Gomez je morao bolje da reaguje.

15. minut - Nema golova za sada.

18:55 - Utakmice u Valensiji i Sankt Peterburgu su počele.