ZVEZDIN BOD NA KROVU PROTIV BAJERNA: Miriše na proleće u Evropi, istorijski uspeh je nadomak ruke!
Omladinci Crvene zvezde dočekuju Bajern u 5. kolu, Foto: Starsport©

OMLADINSKA LIGA ŠAMPIONA, 5. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 18:33h

Omladinci Crvene zvezde odigrali su nerešeno u petom kolu UEFA lige mladih protiv Bajerna - 1:1.

Izmakla je pobeda učenicima Slavoljuba Đorđevića, imali su pozitivan rezultat, ali bi nepošteno reći da Bavarci nisu zaslužili bod, koji su uspeli da se kvalifikuju u narednu fazu.

Zvezda i Totenhem će se u poslednjem kolu boriti za preostalo mesto. Crveno-beli imaju sve u svojim rukama, imaju 8 bodova i gostuju Olimpijakosu, dok Sparsi imaju 7 i idu na noge minhenskoj ekipi.

Počelo je ludo da ne može luđe. Bajern je nakon kornera zatresao mrežu Zvezde, lopta je prešla gol liniju, ali je bugarski sudija pokazao da se igra nastavi. Usledila je ekspresna kontra. Crveno-beli su imali tri na nula, međutim, zbunili su se domaći, pa se Pantović našao u ofsajdu i propala je velika šansa.

Po ko zna koji put ove sezone Andrija Katić je sačuvao svoj tim. Golman beogradskog kluba je dva puta zaustavio stopostotne šanse Bajerna. Pamtiće ga Džošua Zirkez dugo...

I onda 36. minut i ekstaza na tribinama stadiona Voždovca. Radulović je posle pomoćne igre centrirao, a Katić je kao u večitom derbiju nebeskim skokom i sjajnim trzajem zakucao loptu u mrežu.

Silovito je krenuo Bajern u nastavku. Najava ono što sledi dogodila se u 50. minutu. Zirkze je šutirao iz neposredne blizine, ali je ponovo Katić reagovao odlično. Ipak, četiri minuta kasnije nije mogao ništa, pošto je Mejer idealno izveo slobodnjak sa ivice kazbenog.

Dominirao je minhenski tim u nastavku, kružili su oko gola, a plavokosi Johanson je bio u velikoj šansi sredinom drugog dela - ušao je u sredinu šesnaesterca i šutirao pravo u Katića. Crveno-beli su čekali kontru i dočekali su je u 76. minutu. Radulović se odlično snašao na levoj strani i raspalio snažno po lopti. Nedostajalo je sreće...

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

90. minut - KRAJ: Zvezda - Bajern 1:1

76. minut - Umalo Radulović da postigne pogodak, sreća je bila uz Bajern.

74. minut - Nova prilika za Bajern, međutim, ostaje aktuelan rezultat. Katić na ovom meču prosto briljira.

54. minut - GOL: Majer je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca! Zvezda - Bajern 1:1.

49. minut - Zirkze je pokušao da ugrozi gol Zvezde, ali Katić opet na visini zadatka.

45. minut - Završeno je prvo poluvreme.

36. minut - GOL: Zvezda vodi protiv Bajerna! Štoper Lazar Lukić je postigao pogodak na asistenciju Radulovića!

23. minut - Prva velika intervencija Katića. Zirkze je uputio udarac iz neposredne blizine. Ostaje 0:0.

15. minut - Nema golova nakon prve trećine poluvremena. Nakon onog nepriznatog gola Bajerna, nije se puno toga dešavalo pred kaznenim prostorima obe ekipe.

NAVIJANJE

5. minut - Komična situacija pred golom Katića. Fudbaleri Bajerna su slavili pogodak koji nije priznat od strane sudija i dok je slavlje trajalo, crveno-beli su krenuli u kontra napad koji zamalo da iskoriste i povedu sa 1:0, ali je podignuta zastavica za ofsajd.

16.00 - Počeo je meč između Crvene zvezde i Bajerna.