NAVIJAČI HERTE UDARILI NA MARKA GRUJIĆA: Srbin napadnut zbog katastrofalnih rezultata berlinskog tima!
Marko Grujić, Foto: EPA/Felipe Trueba

BUNDESLIGA, 12. kolo

Fudbaleri Augzburga pobedili su na svom terenu Hertu sa 4:0, u utakmici 12. kola Bundeslige.

Augsburg je poveo u 17. minutu golom Filipa Maksa, a prednost je udvostručio Serhio Kordova u 28. Treći gol postigao je Andre Han u 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Florijan Niderlehner u 79. minutu.

Augsburg je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno treću u prvenstvu zauzima 12. mesto na tabeli sa 13 bodova.

Herta je pretrpela sedmi poraz, četvrti uzastopno i 14. je na tabeli sa 11 bodova.

Zbog toga, na udaru navijača našao se Marko Grujić.

- Grujićeva dodavanja unazad odbrambenim igračima uspešno neutralizuju svaki naš kontranapad - jedan je od komentara navijača Herte na Tviteru.

U drugom meču dana Majnc je razbio Hofenhajm sa 5:1.

Bundesliga, 12. kolo

Petak

Borusija Dortmund Paderborn 3:3 (0:3) (Sančo 47, Visel 84, Rojs 90+3 – Mamba 5, 37, Holtman 43)

Bajer Leverkuzen – Frajburg 1:1 (1:1) (Diabi 36 – Holer 5)

Ajntraht – Volfsburg 0:2 (0:1) (Veghorst 19, Žoao Viktor 65)

Dizeldorf – Bajern 0:4 (0:3) (Pavar 11, Toliso 27, Gnabri 34, Kutinjo 70)

Union Berlin – Menhengladbah 2:0 (1:0) (Udža 15, Anderson 90+2)

Verder – Šalke 1:2 (0:1) (Osako 80 – Arit 43, Raman 53)

Lajpcig – Keln 4:1 (3:1) (Verner 22, Forsberg 32 (p), 79, Lajmer 37 – Čihos 39)

Augzburg – Herta 4:0 (2:0) (Maks 17, Kordova 26, Han 52, Niderlehner 79)

Hofenhajm - Majnc 1:5 (0:1) (Kramarić 83 - Oztunali 33, Kaderžabek 52. autogol, Kunde 62, 90+3, Boetijus 90)