DOSADAN DERBI ZAČELJA: Nula u Inđiji, Spartak i Radnik priredili goleadu u Subotici!
FK Mačva, Foto: Starsport©

Superliga, 17. kolo

Pretposlednja i poslednjeplasirana ekipa lige pokazale zašto su tu gde jesu

Fudbaleri Inđije i Mačve odigrali su danas nerešeno 0:0, u utakmici 17. kola Linglong Superlige Srbije.

U duelu pretposlednje i poslednje ekipe na superligaškoj tabeli nije bilo golova. Inđija je 15. na tabeli sa osam bodova, a Mačva je na začelju sa pet bodova.

U sledećem kolu Mačva će dočekati Partizan, a Inđija će u Kruševcu igrati protiv Napretka.

Fudbaleri Spartaka
Fudbaleri Spartaka foto: Starsport©

Fudbaleri Spartaka pobedili su u drugom meču dana na svom terenu u Subotici Radnik sa 3:1.

Spartak je poveo u 18. minutu golom Lazara Tufegdžića, prednost je udvostručio Nemanja Obradović u 83. minutu, a treći gol postigao je Stefan Denković u 90. minutu. Konačan rezultat postavio je Milan Makarić u drugom minutu nadoknade vremena.

Spartak je ostvario osmu pobedu i sa 24 boda zauzima osmo mesto na tabeli. Radnik je pretrpeo deveti poraz i 13. je na tabeli sa 15 bodova, ali uz utakmicu manje.

Superliga Srbije, 17. kolo

Petak

Partizan – Javor 6:2 (4:2) (Sadik 9, 37, 59, Ostojić 15, MIletić 40, Stevanović 78 – Petković 2, Krnić 45+2)

Čukarički – Rad 2:0 (1:0) (Stojanović 11, Tedić 90+2)

Voždovac – Proleter 2:0 (0:0) (Zličić 56, Đorđevski 74)

Mladost – Bačka Topola 0:3 (0:2) (Lukić 13, 73, Milićević 41)

Radnički – Crvena zvezda 0:2 (0:1) (El Fardu Ben 40, Vukanović 77)

Vojvodina – Napredak 2:1 (1:1) (Matić 10 (p), Gemović 86 – Zec 28)

Inđija – Mačva 0:0

Spartak - Radnik 3:1 (1:0) (Tufegdžić 18, Obradović 82, Denković 90 – Makarić 90)