BOMBETINA U 94. MINUTU: Džemaili bacio Mihajlovića u ekstazu, Rimljani zauzeli mesta koja vode u Ligu šampiona!
Siniša Mihajlović, Foto: EPA/ Alessandro Di Mario

Serija A, 13. kolo

Sjajan gol za izjednačenje reprezentativca Švajcarske

Objavljeno: 21:27h

Fudbaleri Bolonje i Parme odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici 13. kola italijanskog prvenstva.

Parma je povela u 17. minutu golom Dejana Kuluševskog, a izjednačio je Rodrigo Palasio u 40. Novo vođstvo gostima doneo je Simone Jakoponi u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Blerim Džemaili u petom minutu nadoknade vremena. Reprezentativac Švajcarske sjajnim volejem obradovao je Sinišu Mihajlovića i tako doneo bod svom timu.

Parma je osma na tabeli sa 18 bodova, a Bolonja, koja je remijem prekinula niz od tri poraza, zauzima 15. mesto sa 13 bodova.

Fudbaleri Lacija pobedili su na gostujućem terenu Sasuolo sa 2:1 i popeli se na treće mesto na tabeli.

Lacio je poveo u 34. minutu, a strelac je bio Ćiro Imobile. Domaći su izjednačili u 45. minutu golom Frančeska Kaputa, a pobedu rimskoj ekipi doneo je Felipe Kajsedo u prvom minutu nadoknade vremena. Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč .

Rimljani su se posle osme pobede popeli na treće mesto na tabeli sa 27 bodova. Prvi je Juventus sa 35, a bod manje ima Inter na drugom mestu.

Sasuolo je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 14. mesto na tabeli sa 13 bodova.

Roma je na svom terenu pobedila Brešu sa 3:0. Domaći su poveli golom Krisa Smolinga u 49. minutu, a on je bio asistent kod preostala dva gola koje su postigli Djanluka Mančini u 57. i Edin Džeko u 66. minutu. Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov bio je u sastavu Vučice.

Roma je četvrta na tabeli sa 25 bodova, a Breša, koja je pretrpela deveti poraz, zauzima poslednje mesto sa sedam bodova.

Fudbaleri Verone pobedili su na svom terenu Fiorentinu sa 1:0, a jedini gol postigao je Samuel Di Karmine u 66. minutu.

Verona je deveta na tabeli sa 18 bodova, a Fjorentina sa dva boda manje zauzima 10. mesto.

U četvrtom meču dana Sampdorija i Udineze odigrali su 2:1.

Utakmica Leće-Kaljari je odložena.

Milan – Napoli 1:1 (1:1) (Bonaventura 29 – Lozano 24)

Atalanta – Juventus 1:3 (0:0) (Gosens 56 – Iguain 74, 82, Dibala 90+2)

Torino – Inter 0:3 (0:2) (Martinez 12, De Fraj 32, Lukaku 55)

Bolonja – Parma 2:2 (1:1) (Palasio 40, Džemaili 90+5 – Kuluševski 17, Jakoponi 71)

Roma – Breša 3:0 (0:0) (Smaling 49, Manćini 57, Džeko 66)

Sasuolo – Lacio 1:2 (1:1) (Kaputo 45 – Imobile 34, Kaisedo 90+2)

Verona – Fiorentina 1:0 (0:0) (Di Karmine 66)

Sampdorija - Udineze 2:1 (1:1) (Gabijadini 45+6, Ramirez 75pen – Nestorovski 29)