PAKAO ZA CRNO-BELE U LIGI EVROPE: Partizan će imati sve, samo ne lak posao protiv AZ Alkmara!
Fudbaleri Partizana, Foto: Starsport©

nepobedivi

Ovom pobedom AZ se dodatno učvrstio na drugom mestu

U neverovatnoj formi se nalazi ekipa holandskog AZ Alkmara, pred ključni meč sa Partizanom u petom kolu Lige Evrope, za plasman u ''evropsko proleće''.

Večeras je AZ kao gost savladao četvrtoplasiranu ekipu Utrehta rezultatom 3:0, u 14. kolu šampionata Holandije, što je ekipi iz Alkmara šesta uzastopna pobeda u poslednjih šest mečeva, što u prvenstvu, što u Ligi Evrope, uz neverovatnu gol razliku - 24:0.

Astana 6:0, PSV 4:0, Tvente 3:0, Astana 5:0, Emen 3:0, Utreht 3:0.

Fudbaleri AZ Alkmara
Fudbaleri AZ Alkmara foto: Starsport©

U večerašnjem trijumfu su najveći deo posla završili tokom prvog poluvremena. Kapiten Kopmejners je u 24. minutu postigao vodeći gol, Idrisi je duplirao prednost sedam minuta kasnije, a supertalentovani Majron Boadu je u 51. minutu postavio konačan rezultat na asistenciju Stengsa.

Ovom pobedom AZ se dodatno učvrstio na drugom mestu na tabeli, iza vodećeg Ajaksa i ujedno poslao jasnu poruku Partizanu pred duel u četvrtak u Hagu.