TRIJUMF ZVEZDE U NIŠU: Ben i Vukanović srušili Radnički!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

superliga, 17. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz lajv-blog

Objavljeno: 17:56h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Nišu ekipu Radničkog sa 2:0 (1:0).

Prvi gol na meču postigao je Ben na asistenciju Tomanea u 40. minutu meča, da bi u 77. Vukanović postavio konačan rezultat.

Derbi kola nije baš u potpunosti opravao očekivanja navijača, pošto je viđen svega jedan gol, ali treba napomenuti da je jak vetar pokvario ovo fudbalsko veče na Čairu.

Crveno-beli su bili bolji rival u prvom delu, imali prilike preko Gobeljića, Marina i Bena, ali realizacija je izostala sve do tog 40. minuta kada je Milunović centrirao, Tomane spustio loptu glavom do Bena kome je ostao lakši deo posla.

U nastavku je Radnički rešio da zaigra ofanzivnije i preko raspoloženog Čumića zapretio u par navrata, da bi sve "pokvario" Ivan Ostojić svojim crvenim kartonom u 70. minutu meča.

To je i presudilo da crveno-beli preko Vukanovića samo koji minut kasnije dođu do drugog pogotka i ostvare važnu pobedu pred meč sa Bajernom u okviru 5. kola Lige šampiona koji je na programu u utorak na Marakani.

Ovom pobedom srpski šampion je došao do 43. boda i ubedljivo je prvi, dok su Nišlije ostale na sedmoj poziciji sa 25 bodova.

RADNIČKI NIŠ - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1) (Ben 40, Vukanović 77)

Stadion: Čair Gledalaca: oko 6.000 Sudija: Novak Simović

RADNIČKI: Petrović - Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević - Sulaka, Noma, Pantelić - Čumić (od 88. Mitrović), Haskić - Mihajlović (od 74. Bondarenko).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Vulić, Kanjas (od 76. Ivanić) - Ben, Marin (od 87. Nikolić), Vukanović - Tomane.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz lajv-blog.

90. minut - Kraj meča! Crvena zvezda je savladala Radnički sa 2:0 (1:0).

77. minut - GOL: Aleksa Vukanović je izašao sam pred Petrovića, lako ga je prevario i postavio rezultat na 2:0!

70. minut - Ivan Ostojić je napravio faul i zaradio crveni karton.

66. minut - Čumić ponovo preti Borjanu, međutim lopta odlazi pored gola.

60. minut - Vulić je oprobao svoj udarac iz slobodnog udarca, ali ni ovoga puta Petrović nije imao težak zadatak.

46. minut - Nastavljena je utakmica u Nišu.

40. minut - GOL: Ben je strelac, Zvezda vodi u Nišu! Milunović je centrirao, Tomane spustio glavom loptu do napadača kome nije bilo teško da smesti loptu iza Petrovića.

39. minut - Rodić se ubacio, dobio loptu i šutirao. Samo korner za Zvezdu iz ovog napada.

31. minut - Odličan pokušaj Čumića sa leve strane iskosa, ali Borjan je na visini zadatka.

GODIŠNJICA UBISTVA MARKA IVKOVIĆA

Delije imaju parolu za Jagodu
Delije imaju parolu za Jagodu foto: FK Crvena zvezda

15. minut - U dosadašnjem toku susreta crveno-beli imaju veći posed lopte i u stalnim su napadima ka golu domaćina. Marin i Ben su imali prilike iz slobodnog udarca, međutim i dalje je 0:0.

1. minut - Prva šansa za Zvezdu, Degenek je centrirao, a Vukanović glavom šalje loptu preko gola.