CRNO-BELI DEKLASIRALI JAVOR: Partizan sa 6 komada poslao poruku Holanđanima!
Partizan - Javor, Foto: Starsport©

superliga 17. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog

Objavljeno: 20:01h

U okviru prvog meča 17. kola Superlige, fudbaleri Partizana savladali su Javor sa ubedljivih 6:2 na stadionu u Humskoj.

Javor je poveo golom Petkovića u drugom minutu igre, da bi onda usledio pravi spektakl u režiji crno-belih fudbalera.

Sadik je svega nekoliko minuta kasnije izjednačio i tako postigao prvi od svoja tri gola na ovom susretu. Nakon njega pogodio je i Ostojić posle kornera, da bi Sadik kasnije ispravio grešku Sume kada je promašio jedanaesterac i minut nakon toga postigao novi gol.

Miletić se upisao u listu strelaca u 40. minutu, da bi Krnjić u nadoknadi prvog dela postavio rezultat na 4:2.

U nastavku Sadik je kompletirao het-trik i pogodio za 5:2, da bi Stevanović u 78. minutu postavio konačnih 6:2.

Partizan je ovom pobedom stigao do 35. boda i nalazi se na drugoj poziciji, dok je Javor ostao na 10. mestu sa 20 bodova.

Partizan u četvrtak igra odlučujuću utakmicu za evropsko proleće protiv AZ Alkmara u Hagu.

PARTIZAN - JAVOR 6:2 (4:2)

(Sadik 9, 38, 59, Ostojić 15, Miletić 40, Stevanović 78 - Petković 2, Krnić 45+2)

Stadion: Partizana Gledalaca:1.500 Sudija: Zoran Široki Žuti karton: Kuveljić (Javor)

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović (od 66. Vujačić), Urošević - Zdjelar (od 86. Natho), Šćekić - Tošić (od 81. Ivanović), Suma, F. Stevanović - Sadik.

JAVOR: Lazović - Cuckić, Krnić (od 74. Zvekanov), Nikolić, Jevremović (od 79. Đerić) - Dolmagić, Kuveljić - Maričić, Piščević (od 79. Filipović), Petković - Mrkaić.