TEO ZA 15 MINUTA POSTIGAO 19 POENA: Bezbolan poraz Virtusa, a Venecija savladala Tofaš i plasirala se u TOP 16!
Evrokup, Foto: Profimedia

evrokup

Košarkaši Venecije savladali su Tofaš rezultatom 80:73 i takčičenje će nastaviti u TOP 16 fazi.

Junak meča bio je Majkl Bramos koji je postigao sjajnih 28 poena.

Partizan će se prudružiti Italijanima ukoliko savlada Ritas ili ako Lokomotiva porazi Limož.

Pored Bramosa dvocifreni u pobedničkom timu bili su i Čapel i Majkl Vot sa po 13 i Dej 11. Vot je imao i šest skokova i šest asistencija.

Na drugo strani je Devin Vilijams imao 16 poena, a Jašar 14.

Virtus je poražen od španske Andore sa 93:79, ali taj poraz Virtusu nije bitan jer je tim iz Bolonje u prošlom kolu obezbedio Top 16 Evrokupa.

Teodosić je igrao samo prvo poluvreme i za 15 minuta postigao 19 poena, uz četiri asistencije i tri skoka. Za dva je šutirao 3/4, za tri 4/6 i slobodna bacanja 1/1. Prvi iza njega u gostujućem taboru bio je Frenk Gejns sa 18 poena, a Džulijan Gembl je ubacio 14. Stefan Marković je za 29 minuta ubacio šest poena, uz pet asistencija, tri skoka i tri ukradene lopte.