ZVEZDA POSLE MUKE U ČETVRTFINALU KUPA SRBIJE: Boaći promašio penal, pa pogodio za pobedu crveno-belih!
Detalj sa prvenstvenog meča Zvezde i Mačve, Foto: Starsport©

KUP SRBIJE, OSMINA FINALA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 20:00h

Crvena zvezda se plasirala u četvrtfinalu Kupa Srbije, pošto je savladala Mačvu minimalnim rezultatom na stadionu "Rako Mitić".

Gol za pobedu delo je Ričmonda Boaćija u 66. minutu, koji je prethodno promašio penal.

Vladan Milojević je u vatru bacio debitanta Veljka Nikolića, a mladi fudbaler nije uspeo da ostavi većeg traga na utakmici, pa ga je početkom drugog poluvremena zamenio Marko Marin.

Zvezda je imala inicjativu tokom celog meča, tražila je šansu i dugo se mučila da dođe do gola. Najveću priliku u prvom poluvremenu imao je Vulić posle slobodnog udarca. Velike zasluge što se na odmor otišlo bez golova ima golman Mačve Puletić, koji je odlično branio tokom čitavog meča.

1 / 5 Foto: Starsport©

Napadački su crveno-beli ušli u drugo poluvreme, a Mačva je ozbiljno pretila iz kontranapada, pa je u par navrata morao da reaguje Popović.

U 59. mintuu sudija Danilo Grujić je pokazao na belu tačku posle igranja rukom Pejovića u kaznenom prostoru, ali je Boaći promašio ceo gol i propisno se obrukao. Uspeo je da se iskupi napadač iz Gane za promašeni jedanaesterac, pošto se sedam minuta kasnije odlično snašao nakon centaršuta Gajića, okrenuo je čuvara i udarcem desnom nogom zakucao loptu u mrežu.

Mačva nije uspela da stvori ozbiljniju šansu do poslednjeg sudijskog zvžduka i Zvezda je tako odnela pobedu u 1/8 finala Kupa Srbije.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

KRAJ MEČA: Crvena zvezda - Mačva 1:0

88. minut - Vujasin je iz velike daljine pokušao da iznenadi Popovića, ali se golman Zvezde nije dao iznenaditi.

78. minut - Milan Jevtović je ušao u igru umesto Veljka Simića.

69. minut - Nova prilika za crveno-bele, Marin je odlično šutirao sa distance, ali je lopta otišla preko gola.

66. minut - GOOOL: Gajić je centrirao, Boaći se odlično okrenuo u šesnaestercu i pogodio metu za vođstvo Zvezde. Iskupio se napadač iz Gane za promašen penal.

64. minut - Opet Mačva preti posle kontre, šutirao je Božić iznad gola.

59. minut - Boaći je promašio ceo gol. Ostaje 0.0.

58. minut - Penal za Zvezdu. Crveno-beli su brzo izveli prekid, Veljko Nikolić je pogdio u ruku kapitena Mačve, a sudija Danilo Grujić je pokazao na belu tačku.

56. minut - Velika šansa za goste, Borjan je sačuvao mrežu Zvezde posle sjajnog udarca Vujasina.

52. minut - Pokušao je Degenek sa distance, ali je lopta završila pored desne stative.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME: C. Zvezda - Mačva 0:0

1 / 3 Foto: Starsport©

39. minut - Ofanziva crveno-belih ka golu Mačve. U poslednjih nekoliko minuta, pravo je čudo kako se mreža gostiju nije zatresla.

29. minut - Nikolić je glavom pokušao da postigne gol, međutim Puletić je bio siguran.

20. minut - Vulić je oprobao svoj šut iz slobodnog udarca, lopta odlazi zamalo preko prečke

15. minut - Nema golova na trećini prvog dela, Zvezda ima inicijativu od početka susreta.

3. minut - Prva velika šansa na meču. Boaći je bio u situaciji da postigne pogodak, ali se sudario sa golmanom Puletićem i igra je prekinuta na kratko.

18.00 - Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić".

SASTAVI

Crvena zvezda: Popović - Gajić, Degenek, Babić, Gobeljić - Vulić, Kanjas - Simić, Nikolić, Van la Para - Boaći.

Mačva: Puletić - Dukić, Jevtić, Mijailović, Pejović - Božić, Jovanović - Marković, Ilić, Vujasin - Ašćerić