DANCI IDU NA EURO! Italijani dali devet golova, Bosanci sigurni, preokret Grčke, moćna Španija! Norveška jedva!
Fudbalska reprezentacija Danske, Foto: AP

kvalifikacije

Još tri grupe su završene!

Objavljeno: 22:58h

Kakvo veče u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo!

Završeno je takmičenje u grupama D, F, i J, a pao je neverovatan broj golova!

Krenućemo od najzanimljivijeg meča, a to je bio duel Republike Irske i Danske koji je direktno odlučivao o plasmanu dalje!

Na "Aviva" stadionu u Dablinu pobeda je bila potreba Irskoj da ode na EURO, ali nije uspela. Danci su preko Brajtvajta stigli u prednost u 73. minutu, ali fanatični domaćin je izjednačio preko Doertija u 85. minutu.

Napadali su momci u zelenom, ali ipak nisu uspeli da naprave podvig.

U drugom meču ove grupe Švajcarska je sa 6:1 demolirala Gibraltar i otišla sa prvog mesta na EP.

U grupi J se znalo da Italija i Finska idu dalje, ali to Azure nije sprečilo da dođu i do desete pobede i stoprocentnog učinka u kvalifikacijama.

Četa Roberta Manćinija je sa 9:1 raznela Jermeniju na svom terenu!

Strelci su bili Ćilo Imobile i Nikolo Zaniolo sa dva pogotka, Nikolo Barela, Alesio Romanjoli, Žoržinjo, Rikardo Orsolini i Federiko Kijeza.

Grčka je uspela da preokrene i slavi nad Finskom sa 2:1.

Bosanci su u Lihtenštajnu bili sigurni - 3:0.

Iz grupe F na EURO idu Španci i Šveđani.

Furija je slavila nad Rumunijom kod kuće sa 5:0, a Švedska nad Farskim ostrvima sa 3:0.

Naš rival u baražu Norveška se pomalo mučila i savladala Maltu u gostima sa 2:1.

Džošua King je momke iz Severne Evrope doveo u prednost u sedmom minutu, a poravnao je Feneh u 40. minutu.

Pobedu Norvežanima doneo je Sorlot u 62. minutu.

REZULTATI:

Grupa D

Gibraltar - Švajcarska 1:6 (0:1) (Stiše 74 - Iten 10, 84, Vargas 50, Fašnaht 57, Benito 75, Džaka 86)

Irska - Danska 1:1 (0:0) (Doerti 85 - Brajtvajt 73)

Grupa F

Španija - Rumunija 5:0 (2:0) (Ruiz 8, Moreno 33, 43, Rus 45ag, Ojarzabal 90+2)

Švedska - Farska ostrva 3:0 (1:0) (Amderson 29, Svanberg 72, Gvideti 80)

Malta - Norveška 1:2 (1:1) (Feneh 40 - King 7, Sorlot 62)

Grupa J

Italija - Jermenija 9:1 (4:0) (Imobile 8, 33, Zaniolo 9, 64, Barela 29, Romanjoli 72, Žoržinjo 75p, Orsolini 78, Kijeza 81 - Babajan 79)

Grčka - Finska 2:1 (0:1) (Mantolas 47, Galanopulos 70 - Puki 27)

Lihtenštajn - Bosna i Hercegovina 0:3 (0:0) (Ćivić 57, Hodžić 64, 72)