Veliki uspeh: Kristal Palas zakazao finale FA kupa sa Mančester junajtedom! (VIDEO)

Polufinale FA kupa

Istorijski uspeh ekipe Alana Pardjua
Objavljeno: 20:21h

Fudbaleri Kristal Palasa su zakazali finalni duel u FA kupu sa Mančester junajtedom 21. maja na Vembliju pobedom u polufinalnom susretu nad Votfordom rezultatom 2:1.

Klubu koji sa klupe predvodi Alan Pardju će to biti prvo finale još od 1990. godine kada su takođe odmerili snage sa "Đavolima", ali su posle dva meča ostali bez trofeja. Kristal Palas je došao u prednost već u šestom minutu pogotkom Bolasija posle kornera koji je izveo Joan Kabaj. Na novi gol se čekalo sve do 55. minuta kada je rezultat poravnao Dini posle udarca iz ugla koji je izveo Hurado. Pet minuta kasnije strelac je bio Vikam posle odličnog skoka i nakon auta koji je izveo Suare i postavio konačan rezultat 2:1. (Espreso.co.rs)