SRBIJU UDARIO BESEDIN U GLAVU: Ukrajina golom u 93. minutu došla do boda, Orlovi moraju u baraž!
Srbija - Ukrajina, Foto: Starsport©

kvalifikacije za euro, 10. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 16:56h

Fudbalska reprezentacija Srbije je remijem završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Na stadionu Rajko Mitić pred oko 2.000 gledalaca, Ukrajina je golom u 93. minutu igre došla do 2:2 (1:1) i tako onemogućila Srbiju da ostvari pobedu pred svojim navijačima. Izabranici Ljubiše Tumbakovića su poveli sa penala u 9. minutu posle igranja rukom Matvilenka. Dušan Tadić je bio siguran i realizovao najstrožu kaznu. Izjednačili su Ukrajinci preko Jaremčuka koji je iskoristio smušenost srpske odbrane i u 33. minutu došli do 1:1.

To je bio i rezultat prvog poluvremena, da bi Mitrović svojim 10. pogotkom u kvalifikacijama doneo novu prednost Srbiji lepim pogotkom u 56. minutu igre.

Međutim, u poslednjim sekundama utakmice Besedin koristi katastrofalnu reakciju srpske odbrane i lukavim udarcem šalje loptu iza Rajkovića za konačnih 2:2. Orlovi će svoje mesto na smotri najboljih reprezentacija u Evropi tražiti preko baraža Lige nacija koji je na programu u martu.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Srbija - Ukrajina 2:1 (1:1)

93. minut - GOL: Besedin postiže gol za 2:2! Neverovatno!

87. minut - Lako je mogla ukrajina do 2:2. Šepelev je bio sam na nekoliko metara od gola, ali je šutirao preko prečke.

80. minut - Još desetak minuta je ostalo do kraja utakmice.

72. minut - Ponovo je Mitrović bio u šansi, dobro je šutirao sa desne strane iskosa, ali Pjatov uspeva da interveniše.

68. minut - Umesto Radonjića u igri je Gaćinović.

62. minut - Orlovi su mogli i do trećeg gola, ali prodor Radonjića je prekinut sjajnom intervencijom ukrajinskog štopera.

56. minut - GOL: Ko drugi, nego Aleksandar Mitrović! Tadić je sjajno centrirao, a Mitar se sjajno snalazi i rutinski vara Pjatova.

50. minut - Ljajić je imao priliku da donese novo vođstvo Srbiji, međutim Pjatov brani.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Jaremčuk je ponovo imao priliku, šutirao je lepo u desni ugao gola, međutim Rajković sjajno interveniše.

40. minut - Ukrajinci su zaigrali mnogo bolje posle datog gola. Izgleda da ih bod ne zadovoljava na ovoj utakmici.

33. minut - GOL: Jaremčuk je izjednačio na 1:1! Srbija je ponovo primila pogodak u kvalifikacijama.

25. minut - Nova poluprilika za našu reprezentaciju. Izabranici Ljubiše Tumbakovića igraju dobru utakmicu za sada.

21. minut - Velika šansa za Ukrajinu! Jarmolenko je pogodio stativu, pošto je pobegao srpskim štoperima. Ostaje 1:0.

12. minut - Jarmolenko sa distance preti Rajkoviću, prvi šut za goste na meču

9. minut - GOL: Dušan Tadić je siguran sa bele tačke! Srbija - Ukrajina 1:0

8. minut - Jedanaesterac za Srbiju! Radonjić je sjajno izmešao odbranu Ukrajinaca, dodao do Tadića koji šutira i pogađa Matvilenka u ruku.

5. minut - Seleckcija Srbije je bolje ušla u meč i nekoliko puta pripretila gostujućoj reprezentaciji

15:00 - Počeo je meč između Srbije i Ukrajine

14:50 - Poseta na stadionu Crvene zvezde

14:40 - Stanislav Karasi dolazi na utakmicu

Srbija: Rajković - Milenković, Nik. Maksimović, Kolarov, Rodić - Gudelj, Nem. Maksimović - Tadić, Lajić, Radonjić - Mitrović.

Ukrajina: Pjatov - Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mukolenko - Sidorčuk - Cigankov, Kovalenko, Malinovski, Jarmolenko - Jaremčuk.