Infarkt završnica: Junajted golom u sudijskoj nadoknadi izborio finale FA kupa! (VIDEO)

FA kup, polufinale

"Đavoli" su se tako prvi put od 2007. godine plasirao u finale FA kupa. U drugom polufinalu će igrati Kristal Palas i Votford.
Objavljeno: 21:36h

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale FA kupa, pošto su večeras na londonskom Vembliju pobedili Everton sa 2:1. Mančester junajted je poveo u 34. minutu golom Maruana Felainija, kome je Antoni Marsijal dobro dodao loptu. Everton je mogao da izjednači u 56. minutu, ali je golman Junajteda David de Hea odbranio penal koji je izveo Romelu Lukaku. Prethodno penal je dosuđen posle starta Timotija Fosu Mensaha na Rosu Barkliju. Ekipa Roberta Martinesa izjednačila je u 76. minutu autogolom Krisa Smolinga, a pobedu Junajtedu doneo je Antoni Marsijal golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. To je njegov 14. gol u sezoni, a napravio je i sedam asistencija. Junajted se tako prvi put od 2007. godine plasirao u finale FA kupa. U drugom polufinalu će igrati Kristal Palas i Votford. Finale će se igrati 21. maja na Vembliju. (Espreso.co.rs/Beta)