Opet taj Suarez: Barselona na krilima Urugvajca demolirala Hihon! (VIDEO)

Primera, 35. kolo

Nešto ranije slavili su Atletiko i Real
Objavljeno: 23.04.2016. 22:27h
Barselona je potpuno razmontirala ekipu Hihona rezultatom 6:0 i ostala na liderskoj poziciji.

Ključni čovek ubedljive pobede bio je Luis Suarez koji je postigao četiri pogotka u 63, 74, 77 sa penala i u 88. minutu. Njemu su pomogli Mesi u 12. i Nejmar u 85. minutu sa bele tačke.

Katalonci dele prvu poziciju sa Atletikom sa 82 boda, tri kola pre kraja prvenstva.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Rajo Valjekano u malom gradskom derbiju, iako su gubili 2:0.

Rajo je sjajno počeo meč protiv Reala, koji je igrao bez povređenog Kristijana Ronalda. Domaći tim poveo je već u sedmom minutu, kada je Bebe sjajno prodro u šesnaesterac po levoj strani, a onda centrirao u sredinu. Kejlor Navas se bacio, ali nije zaustavio loptu, tako da je Adri Embarba samo prosledio u praznu mrežu.

Već u 14. minutu bilo je 2:0. Rajo je izveo korner, lopta se odbila o igrača u skoku, pala na zemlju i na nju je natrčao Miku, koji je zakucao u gol.

Real je preokret počeo u 35. minutu, kada je Garet Bejl posle kornera glavom smanjio na 2:1. Izjednačenje je usledilo u 52. minutu, kada je Lukas glavom postigao gol.

Real je napadao i imao inicijativu, koju je krunisao u 81. minutu, posle velike greške Raja. Jedan odbrambeni igrač hteo je da vrati loptu u nazad blizu sredine terena, ali je nju presekao Bejl, zatim se zaleteo ka golu, utrčao u šesnaesterac i savladao Martina Huana Karlosa.

Rajo Valjekano je u nadoknadi vremena mogao da izjednači, ali je šut Mikua iz daljine prošao blizu gola, jer je lopta zakačila odbranu i otišla u korner.

Nešto kasnije slavio je i Atletiko. Golom Anhela Koree, "jorgandžije" su osvojile još tri boda, kojima su ponovo prestigli Real, uoči poslednja tri prvenstva kola.