SRBIJA JEDVA POBEDILA LUKSEMBURG: Novo bledo izdanje Orlova, opet škripimo na sve strane!
Aleksandar Mitrović, Foto: Starsport©

9. KOLO KVALIFIKACIJA ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Sva dešavanja sa meča pratili ste uz naš lajv-blog

Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je na Marakani protiv Luksemburga i to jedva.

Ovakve utakmice su nekada bile rutinske za naš nacionalni tim, ali ovo je još jedan pokazatelj gde se trenutno nalazimo i da već neko vreme ne idemo napred. Kad ćemo, pitanje je.

1 / 5 Foto: Starsport©

Još jednom smo videli na delu da je odbrana najlošiji deo ekipe i nažalost Ljubiša Tumbaković iako traži idealnu kombinaciju ne uspeva da je nađe.

Jedna od retkih pozitivnih stvari bila je ta što je Aleksandar Mitrović prestigao Rajka Mitića na trećem mestu najboljih strelaca u istoriji reprezentacije.

Na početku utakmice se videla velika razlika u individualnom kvalitetu. Igrali smo sasvim solidno u prvih 15, 20 minuta i nagrada je stigla u vidu pogotka Mitra koji je pogodio glavom u svom stilu.

Delovali smo i do poluvremena sasvim solidno, uz povremene opasne napade gostiju. Bilo je tu šansi, mogli smo da damo nekoliko golova, ali mreža se zatresla tek u 43. kada je Mitrogol sa 20ak metara pogodio.

Delovalo je da je sve rešeno, ali Luksmeburg je u nastavku namirisao da naša odbrana ne funkcioniše.

Nekoliko dobrih napada su imali gosti i Želson Rodrugez posle jednog od njih pakuje loptu iza Dmitrovićevih leđa.

Dalo je to dodatan impuls gostimu i bivali su sve opasniji.

Njihove nalete odbio je Nemanja Radonjić lepim pogotkom u 70. minutu, ali samo pet minuta kasnije Turpel smanjuje na 3:2.

Nakon toga obe ekipe su imale nekoliko velikih šansi, a u nadoknadi vremena smo imali sreće posle intervencije Nikole Maksimovića da je ostalo 3:2.

Namučili smo se.

SASTAVI:

SRBIJA: Dmitrović - Ni. Maksimović, Milenković, Kolarov, Mladenović - Maksimović, Milivojević - Tadić, Milinković-Savić, Ljajić - Mitrović.

LUKSEMBURG: Moris - Jans, Šano, Žerson, Hal, Karlson - Rodrigez, Filips, O. Til, V. Til - Devil.

MEČ JE GOTOV! Jedva smo pobedili!

84' Mitrović pogađa stativu!

81' Kolosalna prilika za Mitroviića, ali na visini zadatka je golman Moris.

75' Puče kontra! De Vil je lepo centrirao, rutinska realizacija Turpela 3:2.

70' GOOOOOL! Nemanja Radonjić sa 17 metara, evrogol! Dobro je! Počeli smo da se plašimo najgoreg.

66' Izleteo je sada Marko Dmitrović u stilu Renea Igite 20 metara od svog gola, na svu sreću nismo primili jeftin gol.

1 / 4 Foto: Starsport©

61' Na terenu je Nemanja Radonjić umesto SMS-a.

60' Veoma, veoma loše smo otvorili nastavak meča. Opet su se zavukle te neke "bubice" u naše redove.

54' Gol za Luksemburg! Kao što smo malopre rekli, kada gosti pređu na našu polovinu veoma su opasni. Lep pogodak posle okreta Želsona Rodrigeza.

46' Meč je nastavljen!

GOTOVO JE PRVO POLUVREME

43' Gooooool!!! Aleksandar Mitrović, bomba sa 20 metara! Prestigao je Rajka Mitića!

38' Primetno je da kada god gosti dođ pređu na našu polovinu, nije naivno. Dobro je da to retko rade.

30' Kakva šansa za Ljajića! Kombinovao je sa Tadićem, ali golman Luksemburga brani njegov šut!

22' Kakva prilika! Opalio je Til je sa dvedesetak minuta i pogodio stativu. Umalo da izbaksuziramo...

20' Jasna je za sada razlika u kvalitetu dve selekcije. Trebalo bi uskoro da padne još jedan pogodak.

11' GOOOOOOL! Ko bi drugi nego Aleksandar Mitrović! U obrvu ga je pogodio Tadić i usledila je rutisnka završnica! Stigao je Rajka Mitića na večnoj listi! Obojica imaju po 32 gola.

10' Kakva prilika za Mitra! Napadač je promešao odbranu gostiju, ali šutirao je pravo u Morisa u situaciji jedan na jedan.

20:46 - Meč je počeo!

20:45 - Polako pristižu navijači i to oni najbolji - naši mališani kojima je za ovaj meč jedino dozvoljen ulaz.