Majstori fudbala: Bajern evrogolovima došao na korak od titule! (VIDEO)

Bundesliga, 21. kolo

Bavarcima potreban samo jedan trijumf za odbranu trofeja
Objavljeno: 17:56h

Fudbaleri Bajerna su napravili ogroman korak ka tituli u Bundesligi pobedom protiv Herte u Berlinu rezultatom 2:0. Bavarcima će biti dovoljno da osvoje još dva boda u preostala tri kola kako bi postali prvaci.

Mučio se šampion Nemačke tokom prvog poluvremena sa žilavim protivnikom i nikako nije uspevao da zatrese mrežu. Mirno je bilo sve do 48. minuta kada je Vidal na fenomenalan način postigao pogodak. Berlinci su napadali i bili veoma konkretni tokom meča, ali je tačku na ovaj susret stavio Daglas Košta evrogolom u 69. minutu. Borusija iz Dortmunda je takođe trijumfovala rezultatom 0:3 na gostovanju u Štutgartu, ali je bodovna razlika od sedam bodova ostala netaknuta i Bajernu je potreban samo još jedan trijumf kako bi odbranio titulu prvaka. Bundesliga, 31. KOLO Petak: Hamburg - Verder 2:1 (2:0) (Lasoga 5, 32 - Udžah 65) Subota: Volfzburg - Augzburg 0:2 (0:1) (Finbogason 2, Altintop 58) Štutgart - Borusija Dortmund 0:3 (0:2) (Kagava 21, Pulišić 45, Mkitarjan 56) Keln - Darmštat 4:1 (2:1) (Modest 4, 35, Rise 52, 75 - Gondorf 12) Herta - Bajern 0:2 (0:0) (Vidal 48, Daglas Košta 79) Ingolštat - Hanover 2:2 (2:0) (Morales 11, Hartman 25 - Sakai 58, Kiotake 82) 18.30 Šalke - Leverkuzen Nedelja: Borusija Menhengladbah - Hofenhajm 15.30 Ajntraht - Majnc 17.30