FELIKS BRIH OSAKATIO SPRSKI AJNTRAHT: Da li znate ko je prvi u Bundesligi?
Pobeda Frajburga, Foto: EPA

11. kolo bundeslige

Moćni Borusija Menhengladbah nastavlja svoj san

Fudbaleri Frajburga savladali su Ajntraht u poslednjem meču 11. kola Bundeslige minimalnim rezultatom.

Frajburg je od 45. minuta igrao sa igračem više, kada je glavni sudija meča Feliks Brih pokazao drugi žuti karton Fernandesu. Ekipa iz Frankfurta nije uspela se oporavi od tog šoka, pokušali da odole na gostujućem terenu, ali je Petersen u 77. minutu postigao gol za Frajburg i doneo pobedu svom timu.

Brih je na kraju isključio još jednog igrača Ajntrahta, pošto je za smao dva minuta dv puta pokazao žuti karton Abrahamu.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su danas Verder sa 3:1, u 11. kolu Bundeslige. Borusija je prva na tabeli nemačkog prvenstva sa 25 bodova. Verder ima 11 i zauzima 14. mesto.

Strelci za domaćina su bili Rami Bensebaini u 20. i Patrik Herman u 22. i 59. minutu. Verder je u 53. minutu propustio priliku da učini utakmicu neizvesnom, ali Davi Klasen nije iskoristio penal.

Konačan rezultat u nadoknadi postavio je Leonardo Bitenkur. Borusija je prethodno u 87. minutu ostala sa igračem manje zbog isključenja Bensebainija.

Srpski fudbaler Miloš Veljković igrao je celu utakmicu za Verder i dobio je žuti karton.

Bundesliga, 11. kolo

Petak

Keln – Hofenhajm 1:2 (1:0) (Kordoba 34 – Adamjan 48, Lokadija 90+7 (pen)

Subota Herta – Lajpcig 2:4 (1:2) (Mitelštat 32, Zelke 90+2 – Verner 38. penal, 90+1, Sabicer 45+1, Kampl 87)

Majnc – Union Berlin 2:3 (0:2) (Onisivo 81, Brosinski 90+4 – Ingvartsen 30, Anderson 45+3, 51)

Paderborn – Augzburg 0:1 (0:1) (Maks 41)

Šalke – Fortuna 3:3 (1:0) (Kaliđuri 33, Kabak 67, Serdar 79 – Henings 62. penal, 74, 85)

Bajern – Borusija Dortmund 4:0 (1:0) (Levandovski 17, 76, Gnabri 47, Humels 80. autogol)

Nedelja Borusija Menhengladbah – Verder 3:1 (2:0)

(Bensebaini 20, Herman 22, 59 – Bitenkort 90+3)

Volfsburg – Bajer Leverkuzen 0:2 (0:1)