ITALIJA UPOZNALA VLAHOVIĆA: Srbin postigao prva 2 gola u Seriji A u teškom porazu Fiorentine!
Gol Dušana Vlahovića, Foto: Printscreen/Streamja

serija a, 12. kolo

Ovosezonski hit sa Sardinije je bio i više nego ubedljiv

Nedeljni program 12. kola Serije A otvorio je meč između Kaljarija i Fiorentine.

Ovosezonski hit sa Sardinije je bio i više nego ubedljiv savladavši "ljubičaste" sa čak 5:2 (3:0) i tako zadržao treću poziciju na tabeli.

Prvi pogodak je delo Roga u 17. minutu, da bi Pisakane i Simeone dotukli rivala u prvom poluvremenu i već tada osigurali nova tri boda.

U nastavku se fudbaleri Kaljarija nisu zaustavljali, pa su novim golovima Žoaa Pedra i Naingolana stigli do 5:0 u 65. minutu igre.

Ipak, Fiorentina je uspela da izbegne težak poraz, preko Dušana Vlahovića koji je postigao dva gola, prvi u 75. minutu i drugi tri minuta pre kraja meča. Mladom srpskom napadaču su ovo prvi golovi u Seriji A.

SERIJA A, 12. KOLO

Petak

Sasuolo - Bolonja 3:1 (1:0) (Kaputo 34, 75, Boga 68 - Orsolini 70)

Breša - Torino 0:4 (0:2) (Beloti 17pen, 26pen, Berenger 75, 81)

Inter - Verona 2:1 (0:1) (Vesino 65, Barela 83 - Vere 19pen)

Napoli - Đenova 0:0

Kaljari - Fjorentina 5:1 (3:0) (Rog 17, Pisakane 26, Simeone 34, Žoao Pedro 54, Naingolan 65 - Vlahović 75) 15.00 Lacio - Leće 15.00 Udineze - SPAL 15.00 Sampdorija - Atalanta 18.00 Parma - Roma 20.45 Juventus - Milan