JAVOR BIO NA PRAGU POBEDE: Jevtović spasio bledu Zvezdu u Ivanjici!
Mirko Ivanić, Foto: Starsport©

16. kolo superlige srbije

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 19:14h

Fudbaleri Javora su bili nadomak čuda u 16. kolu Superlige Srbije, imali su Crvenu zvezdu u "šaci", ali je Milan Jevtović golom u 87. minutu doneo srpskom šamionu bod u Ivanjici - 1:1.

Očigledno da je utakmica protiv Totenhema ostavila traga na crveno-bele, koji mogu da budu prezadovoljni osvojenim bodom na stadionu kraj Moravice. Javor se nije uplašio Zvezde, pokazao je da ume da igra fudbal i vrlo lako mogao da dođe do celog plena. Ovo je prvi put u sezoni da su crveno-beli odigrali bez pobednika u domaćem prvenstvu.

Ivanjičani su odigrali odlično prvo poluvreme, a dobru igru je krunsio Nikola Petkvoić golom u 25. minutu, posle sjajne timske akcije. Mogli su domaći vrlo lako do novog gola, ali je Borjan sačuvao mrežu crveno-belih.

Zvezda je mašila takođe dosta, redom su bili u prilici Simić, Babić i Boaći. Najbolju šansu je imao napadač Gane, koji nije uspeo da iskorstio situaciju 1 na 1 sa golmanom Javora.

Milojević je u drugom poluvremenu bacio sve karte na napad, delovalo je da će Javor uspeti da napravi čudo, ali je Milan Jevtović u 87. minutu doneo izjednačenje srpskom šampionu.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

90. minut - Igraće se još pet minuta.

87. minut - GOOL: Jevtović postiže gol nakon asistencije Boaćija.

86. minut - Velika gužva u kaznenom prostoru nakon koje je Tomane šutirao preko gola.

76. minut - Boaći je postigao gol, ali je Piper opravdano poništio pogodak zbog ofsajda.

75. minut - Ben je očajno šutirao iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

69. minut - Babić je sačuvao gol Zvezde. Štoper srpskog šampiona je izbio loptu sa gol linije, pa će biti prvi korner za Javor.

60. minut - Odgovara sa druge strane Javor, Piščević je lukavo šutirao iz daleka, ali Borjan je uspeo da sačuva svoj gol.

55. minut - Velika šansa za crveno-bele, Ben je izveo korner, a na loptu je naleteo Simić posle gužve u kaznenom prostoru.

46. minut - Kanjas je napustio teren, a umesto njega je u igri Tomane.

Poluvreme: Javor - Crvena zvezda 1:0

45. minut - Lazović brani zicer Ričmondu Boaćiju. Izašao je napadač Zvezde sam ispred golmana, ali je golman Javora izašao kao pobednik u ovom duelu.

40. minut - Nova prilika za Javor, ovoga puta je pretio Piščević. Imala je sreće Zvezda.

35. minut - Mrkaić je odlično šutirao sa ivice kaznenog, ali je Borjan uspeo da odbrani šut fudbalera Javora.

28. minut - Ben je promašio veliku šansu. Morao je napadač sa Komorskih ostrva bolje da reaguje u ovaj situaciji.

25. minut - GOOOL: Nikola Petković postiže svoj deveti gol u sezoni. Najbolji igrač Javora je iskoristio odličan pas Mrkaića. Zaista prelepa akcija domaćina.

22. minut - Ponovo preti Zvezda, Babić je pokušao nakon centaršuta Bena.

17. minut - Stopostotna šansa za Mirka Ivanića, koji je naleteo na odbitak posle udarca Rodića, ali je Lazović zaustavio šut 'osmice' Zvezde.

11. minut - Simić preti posle polukontre. Ostaje 0:0.

8. minut - Moglo je da bude opasno. Zvezda je imala slobodan udarac sa ivice kaznenog, ali se Vulić okliznuo prilikom izvođenja.

6. minut - Dobra prilika za domaćina, izblokiran je udarac Petkovića.

14:30 - Utakmica u Ivanjici je počela.

SASTAVI ZA DANAŠNJI MEČ

JAVOR: Lazović - Parišić, Kolaković, Amanović, Jevremović - Dolmagić, Kuveljić - Maričić, Piščević, Petković - Mrkaić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Milunović, Babić, Rodić - Vulić, Kanjas - Ben, Ivanić, Simić - Boaći.

Sudija: Petar Piper