INTER SLAVIO POSLE PROKRETA: Neroazuri nastavili poteru za titulom! Torino demonstrirao silu, Napoli tone!
Antonio Konte, Foto: AP

SERIJA A – 12. KOLO

Zanimljiv dan iza nas u Kalču

Objavljeno: 22:46h

Fudbaleri Torina pobedili su u gostima Brešu sa 4:0, u utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Torino je posle prvog poluvremena imao prednost od 2:0, a strelac oba gola bio je Andrea Beloti i to oba iz penala.

Domaća ekipa je u 41. minutu ostala sa igračem manje na terenu pošto je Aleš Matjeu zaradio drugi žuti karton pa je Torino u nastavku golovima Alehandra Berengera potvrdio pobedu.

Torino je upisao četvrtu pobedu od početka šampionata i 11. je na tabeli sa 14 bodova, dok je Breša pretposlednja sa sedam osvojenih bodova.

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Veronu sa 2:1, u utakmici 12. kola italijanskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Verona je povela u 19. minutu golom Valerija Vere iz penala, a izjednačio je Matijas Vesino u 65. minutu. Pobedu Interu doneo je Nikolo Barela pogotkom u 83. minutu.

Posle 10. pobede Inter je prvi na tabeli sa 31 bodom, dva više od Juventusa, koji ima utakmicu manje.

Verona je pretrpela peti poraz u prvenstvu i zauzima deveto mesto na tabeli sa 15 bodova.

A sve što se dešavalo na relaciji igrači-trener-uprava u Napoliju, odrazilo se i na novi neuspeh.

Napolitanci su odigrali samo 0:0 na svom terenu sa Đenovom i nalaze se u velikim problemima.

Videćemo da li će Karlo Anćeloti ostati na kormilu ekipe posle svega...

Breša – Torino 0:4 (0:2)

(Beloti 17 penal, 26 penal, Berangur 75, 81)

Inter – Verona 2:1 (Vesino 65, Barela 83 - Vere 19pen)

Napoli – Đenova 0:0