ČUKA ZAUSTAVLJENA U KRUŠEVCU, MINIMALAC VIJVODINE: Rad konačno trijumfovao, Šatara srušio Radnik!
Superliga Srbije, Foto: Pixabay / Espreso ilustracija

superliga, 16. kolo

Zanimljiv dan u domaćem prvenstvu

Objavljeno: 20:49h

Fudbaleri Napretka pobedili su na svom terenu u Kruševcu Čukarički sa 3:1, u utakmici 16. kola Superlige Srbije.

Napredak je stekao dva gola prednosti preko Miljana Vukadinovića u 53. minutu iz penala i u 64. minutu, dok je treći gol postigao Miroslav Bjeloš u 82. minutu.

Jedini gol za beogradski klub postigao je Luka Stojanović u 85. minutu. Napredak je ostvario petu pobedu u prvenstvu i 11. je na tabeli sa 18 bodova. Čukarički je pretrpeo drugi poraz i drugi je na tabeli sa 33 boda.

Rad je na svom terenu pobedio Spartak sa 2:0. Domaći su poveli već u prvom minutu golom Veljka Trifunovića, a pobedu je obezbedio Filip Kasalica u 34. minutu.

To je prekid loše serije rezultata i treća pobeda Rada, koji zauzima 14. mesto na tabeli sa 11 bodova. Spartak je pretrpeo deveti poraz i deveti je sa 21 bodom.

Fudbaleri Mladosti pobedili su u Surdulici Radnik sa 1:0, golom Miloša Šatare u 39. minutu.

Klub iz Lučana je osmi na tabeli sa 22 boda, a Radnik zauzima 13. mesto sa 15 bodova.

A fudbaleri Vojvodine pobedili su Mačvu u Šapcu rezultatom 1:0.

Lale su tako pokazale da su zaboravile debakl od Partizana.

Strelac jedinog pogotka bio je Bojan Matić u drugom minutu.

On je postigao svoj osmi pogodak u sezoni, a prvi posle mesec i po dana.

Superliga, 16. kolo Subota: Napredak - Čukarički 3:1 (0:0) (Vukadinović 52p, 64, Bjeloš 82 - Stojanović 85) Rad - Spartak 2:0 (2:0) (Trifunović 1, Kasalica 34) Radnik - Mladost 0:1 (0:1) (Šatara 39) Mačva - Vojvodina 0:1 (Matić 2) Nedelja: 14.30 TSC - Voždovac 14.30 Javor - C. zvezda 16.30 Partizan - Inđija Proleter - Radnički (N) odloženo