PREMIJER LIGA: Lester zgazio i Arsenal, Totenhem se okliznuo, Lampardove bebe lagane!
Džejmi Vardi i Džejms Medison, Foto: AP

premijer liga, 10. kolo

Čelsijevi junaci su ponovo bili Temi Ejbraham i Kristijan Pulišić

Totenhemu nije pomogao ubedljiv trijumf nad Crvenom zvezdom da se vrati na pobednički kolosek u Premijer ligi, pošto je na svom stadionu odigrao samo 1:1 sa Šefild junajtedom.

Poketinova ekipa je vrlo lako mogla da ostane i bez tog boda, jer je Šefild pokazao da je sa razlogom hit engleskog prvenstva. Poveli su Sparsi golom Sona u 58. minutu, ali su u nastavku imali mnogo sreće.

Stivens je centrirao posle dobre akcije Šefilda, loptu je u gol ubacio Dejvid Mekgoldrik pored nemoćnog Gazanige, ali je posle nekoliko minuta gledanja usporenog snimka i povlačenja onih popularnih linija izmereno da je u začetku te akcije jedan igrač gostiju bio u ofsajdu doslovno za milimetar.

Ipak, potpuno zasluženo je Šefild došao do izjednaćaenja u 78. minutu, kada je Boldok nakon očajne reakcije odbrane Sparsa spakovao loptu iza leđa Gazenige.

Fudbaleri Čelsija savaldali su na Stamford bridžu Kristal Palasa sa 2:0 u 10. kolu Premijer lige. Londonski derbi u kom je Čelsi dominirao rešen je u drugom poluvremenu, posle prvog bez golova, a junaci su ponovo bili Temi Ejbraham i Kristijan Pulišić.

Prvo je u 52. minutu Vilijan petom ostavio loptu za Ejbrahama, koji je izbegao ofsajd, izašao jedan na jedan sa golmanom Visenteom Guaitom i bez problema rešio tu situaciju.

Upravo Guaita je u nekoliko navrata spašavao svoj tim odličnim odbranama. Međutim, u 79. minutu je Kristijan Pulišić potvrdio da se nalazi u velikoj formi. Posle pokušaja Mišija Batšuajia, Amerikanac se našao na pravom mestu i glavom prevario Guaitu za konačnih 2:0.

Čelsi je ovom pobedom, bar na kratko, dospeo na drugu poziciju sa 26 bodova, dok je Kristal palas devetoplasirani sa 15 poena.

A u poslednjem meču dana neverovatni Lester je savladao Arsenal na svom stadionu sa 2:0.

Lisice su tako nastavile sa sjajnim rezultatima ove sezone i sve više podsećaju na dane kada su bili šampioni Engleske.

Golove za Lisice postigli su briljantni Džejmi Vardi u 68. i Džejms Medison u 75. minutu.

PREMIJER LIGA, 12. kolo

Subota Čelsi – Kristal palas 2:0 (0:0) (Abraham 52, Pulišić 79)

(Vardi 68, Medison 95)

Nedelja 15:00 Mančester junajted – Brajton 15:00 Vulverhempton – Aston Vila 17:30 Liverpul – Mančester siti

Petak Norič – Votford 0:2 (0:1) (Delofeu 2, Grej 52)

Premijer liga, 12. kolo

Petak

Norič – Votford 0:2 (0:1) (Delofeu 2, Grej 52)

Čelsi – Kristal palas 2:0 (0:0) (Abraham 52, Pulišić 79)

16:00 Barnli – Vest Hem 16:00 Njukasl – Bornmut 16:00 Sautempton – Everton 16:00 Totenhem – Šefild 18:30 Lester – Arsenal