MOGLO JE I GORE: Partizan sa tri komada ispraćen sa Old Traforda!
Liga Evrope, 4. kolo, Foto: EPA

liga evrope, 4. kolo

Fudbaleri Partizana poraženi su od Mančester junajteda na Old Trafordu rezultatom 3:0 (2:0). Izabranici Sava Miloševića nisu uspeli da naprave čudo i iznenade slavni engleski klub, pa se u Beograd vraćaju bez bodova. Ipak, nije da se nije očekivao ovakav rezultat, ma koliko god Mančester bio u krizi rezultata, evidentna je razlika u kvalitetu između ova dva tima. Prvi gol na meču delo je mladog Grinvuda koji je u 22. minutu, na lep način savladao Stojkovića i doveo Junajted u vođstvo.

Desetak minuta nakon toga, Marsijal je sjajno završio akciju i matirao golmana crno-belih. Sa rezultatom 2:0 se otišlo na veliki odmor. U nastavku igre, Mančester nije spustio loptu, već je nastavio da napada, pa im se ta ofanziva isplatila već u 49. minutu kada je Rašford posle lepe akcije na efektan način postigao treći gol za svoj tim i postavio konačan rezultat meča. Nakon ove utakmice, Partizan ostaje na četiri osvojena boda i nalazi se na trećoj poziciji. Narednu utakmicu crno-beli igraju 28. novembra u Hagu protiv AZ Alkmara i taj susret će biti odlučujući za plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Ekipa Espresa se nalazi u Mančesteru i sva dešavanja pre i sa večerašnje utakmice možete da pratite uz "lajv-blog".

90. minut - Sve je jasno ovde, Partizan je poražen od Mančestera i u zadnja dva kola boriće se sa AZ Alkmarom za plasman u nokaut fazu!

85. minut - Ivanović se sprema da uđe u igru u finišu meča.

SJAJNA PODRŠKA: Grobari ne prestaju sa navijanjem!

80. minut - Ostojić sjajno startuje i sprečava opasnost pred golom crno-belih.

72. minut - Na terenu je ostao da leži Nemanja Miletić posle duela sa Mektominejem. Ostalo je još dvadesetak minuta do kraja utakmice.

60. minut - Umesto Natha na teren je ušao Zoran Tošić.

53. minut - Čini se da Junajted može da postigne gol kada god poželi. Stojković u nekoliko navrata spašava Partizan.

49. minut - GOL: Majstorija Rašforda! Partizan pred katastrofom u Mančesteru.

46. minut - Nastavljena je utakmica na Old Trafordu.

POLUVREME: Mančester junajted - Partizan 2:0

40. minut - Mančester je vrlo lako mogao da postigne još neki gol do kraja prvog poluvremena. Partizan teško dolazi do šanse u odnosu na meč u Beogradu.

32. minut - GOL: Marsijal! Kiks Uroševića kažnjava Francuz i majstorijom postiže gol za veliku prednost posle pola sata igre.

27. minut - Zamalo da bude 2:0 za Junajted, šut Rašforda prelazi preko prečke.

26. minut - Solidan pokušaj Sume! Šutirao je sa distance, ali daleko od gola Romera.

22. minut - GOL: Mančester je poveo protiv Partizana! Grinvud je strelac, imao je vremena da se namesti, Urošević ga nije ispratio i to je bio lak posao za mladog fudbalera.

18. minut - Natho nije procenio koliko jaku loptu treba da uputi ka Asanu, šteta.

17. minut - Opao je malo ritam utakmice, Mančester ima dominantniji posed lopte i kontroliše meč u ovim trenucima. Na tribinama je blizu 65 hiljada navijača, a vreme u ovom engleskom gradu je hladno i kišovito.

12. minut - Sadik komplikuje nepotrebno i propao je potencijalno dobar napad crno-belih.

9. minut - Ofanziva domaćina. Mata je napravio dar-mar u kaznenom prostoru, sjajno uposlio Rašforda koji ne uspeva da savlada Stojkovića.

7. minut - Prva velika prilika za Mančester. Rašford je ostao sam na nekoliko metara, međutim šutira pored gola Stojkovića.

5. minut - Ponadali su se navijači Partizana da su crno-beli došli do vođstva! Sadik je takođe bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je pogodak sa pravom poništen.

3. minut - Marsijal je bio u ofsajdu, pa gol Junajteda nije priznat.

21:00 - Počela je utakmica!