LE: Arsenal nastavlja da tone, Duarte makazicama u nadoknadi šokirao 'tobdžije'!
Pogodak Duartea u sudijskoj nadoknadi, Foto: EPA

liga evrope, 4. kolo

U prvom susretu 4. kola Lige Evrope Arsenal je na gostovanju u Portugalu odigrao 1:1 protiv Vitorije Guimaraeš ispustivši pobedu u drugom minutu sudijske nadoknade

Bila je to skromna utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u zadnjih deset minuta.

Arsenal je poveo u 81. minuti golom Mustafija koji je postigao glavom na asistenciju Nikolasa Pepea, a izjednačio je Bruno Duarte u 92. minutu.

U poslednjim trenucima susreta Mustafi je pogodio i stativu, ali svog gola nakon što je šutirao Duarte.

Zanimljivo, bila je to rekordna 78. utakmica Arsenalova menadžera Unaia Emerija u Ligi Evrope. Španski stručnjak je i rekorder s tri osvojena trofeja u ovom takmičenju na klupi Sevilje.

U drugom susretu iz ove grupe u četvrtak će snage odmeriti Standard i Ajntraht Frankfurt.

Na tabeli vodi Arsenal sa 10 bodova, Ajntraht ima šest, Standard tri, a Vitorija je na poslednjem mestu sa prvim osvojenim bodom.