SOSIJEDAD SRUŠIO GRANADU: Eibar slavio posle mesec dana, Osasuna se raspucala!
Valjadolid - Majorka, Foto: EPA/R Garcia

Primera, 12. kolo

Interesantan dan u španskom fudbalu

Fudbaleri Valjadolida pobedili su danas Majorku sa 3:0, u 12. kolu Primere.

Strelci su bili Hoakin Fernandez u 40. i Enes Unal iz penala u 50. i Sandro Ramirez u 90. minutu.

Valjadolid je 10. na tabeli sa 17 bodova, dok Majorka ima šest manje i zauzima 17. mesto u španskom prvenstvu.

U drugom meču dana Bilbao i Viljareal odigrali su bez golova.

U nastavku dana bogat golovima meč odigrali su Osasuna i Alaves. Domaći tim je slavio sa 4:2 pogocima Garsije u 20, Ćimija Abile u 26, Toresa u 45. i Viljara u 55. minutu.

Golove za goste postigli su Lagvardija u 27. minutu i Perez u 51. minutu.

A Eibar je uspeo da slavi u na gostovanju u Leganesu posle preokreta.

Bilo je 2:1, iako su domaćo poveli preko En Nesrija u šestom minutu. Šarls je poravnao 11 minuta kasnije, a Kike je doneo trijumf šest minuta pre kraja.

Marko Dmitrović je branio celu utakmicu. Ovo je prvi trijumf Eibara posle mesec dana.

Najprijatnije iznenađenje sezone Granada nije uspela da trijumfuje na svom terenu protiv Sosijedada. Bilo je 2:1 za goste.

Granada je tako propustila priliku da se vrati na prvu poziciju Primere, dok su Baskijci skočili na treću poziciju.

Igrao se 21. minut kada je Portu doveo goste u prednost, ali 15 minuta kasnije Alvaro Vadiljo poravnava.

Konačan rezultat i pobedu Sosijedadu doneo je Portu svojim drugim golom u 89. minutu.

Espanjol – Valensija 1:2 (1:0) (Roka 31, penal – Pareho 69, penal, Gomez 80)

Levante – Barselona 3:1 (0:1) (Kampanja 61, Majoral 63, Radoja 68 – Mesi 38, penal)

Sevilja – Atletiko Madrid 1:1 (1:0) (Vaskez 28 – Morata 60)

Real Madrid – Betis 0:0

Selta – Hetafe 0:1 (0:1) (Kenedi 37) Leganes – Eibar 1:2 (1:1) (En Nesiri 6 – Čarls 17, Kike 84) Valjadolid – Majorka 3:0 (1:0) (Fernandez 40, Unal 50, penal, Martinez 90+4) Osasuna – Alaves 4:2 (3:1) (Garsija 20, Avilja 26, Tores 45+6 penal, Viljar 55 penal – Lagardija 27, Perez 51 penal) Viljareal – Atletik Bilbao 0:0