Lukaku sa dva gola doneo preokret Interu protiv Bolonje, De Liht čuva Juventus na tronu!
Fudbaleri Intera slave pobedu, Foto: EPA

serija a, 11. kolo

Fudbaleri Intera savladali su Bolonju sa 2:1 u 11. kolu Serije A.

U prvom poluvremenu nismo videli nijedan pogodak, a onda u nastavku čak tri.

Povela je Bolonja preko Sorijana u 59. minutu igre, da bi potom usledio performans Romela Lukakua.

Prvo je u 75. minutu zatresao mrežu protivnika, da bi u nadoknadi vremena sa bele tačke doneo potpuni preokret Interu i doneo nova tri boda u trci za Juventusom.

Na ovom meču Bolonja je na klupi bila bez Siniše Mihajlovića koji se nalazi na novoj terapiji u borbi sa leukemijom.

U derbiju Torina, Juventus je savladao istoimeni klub rezultatom 1:0.

Meč je počeo veoma interesantno pošto smo posle samo deset minuta igre imali dva potencijalna penala koje Doveri nije dosudio. Prvo je Meite igrao u svom šesnaestercu rukom, da bi situaciju svom kaznenom prostoru preslikao De Liht.

Pobedonosni pogodak postigao je De Liht na asistenciju Iguaina u 70. minutu.

U četvrtom minutu nadoknade Torinu je zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Bremer.

Juventus sada na prvom mestu na tabeli ima bod više od Intera i sedam više od Rome, a Torino je 13. na tabeli sa 11 bodova i serijom od šest mečeva bez pobede.

SERIJA A, 11. KOLO

Subota:

Roma – Napoli 2:1 (1:0) (Zaniolo 19, Vertu 55p – Milik 72) Bolonja – Inter 1:2 (0:0) (Sorijano 49 - Lukaku 75, 90+1p) Torino – Juventus 0:1 (0:0) (De Liht 70)

Nedelja: Atalanta – Kaljari Đenoa – Udineze Verona – Breša Leče – Sasuolo Fiorentina – Parma Milan – Lacio Ponedeljak: SPAL – Sampdorija