REŽIRANJE ČUDA JE NJIHOVA SPECIJALNOST: Liverpulova pobeda za infarkt, Siti posle preokreta do tri boda!
Sjajni Robertson je pogodio za izjednačenje, Foto: EPA/ Neil Hall

PREMIJER LIGA 1 - 11. KOLO:

Bilo je uživanje gledati utakmice Premijer lige ove subote

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas posle preokreta na gostujućem terenu Aston Vilu sa 2:1, u utakmici 11. kola Premijer lige i ostali jedina neporažena ekipa u šampionatu.

Aston Vila je povela u 21. minutu golom Trezegea, a izjednačio je Endru Robertson u 87. Pobedu Liverpulu doneo je Sadio Mane u četvrtom minutu nadoknade vremena.

"Crveni" su ostvarili 10. pobedu u prvenstvu, ostali su jedina neporažena ekipa i zauzimaju prvo mesto na tabeli sa 31 bodom. Aston Vila je pretrpela šesti poraz i 16. je na tabeli sa 11 bodova.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na svom terenu Sautempton sa 2:1. Gostujući tim poveo je u 13. minutu golom Džejmsa Vorda Prausa, a izjednačio je Serhio Aguero u 70. minutu. Pobedu aktuelnom šampionu doneo je Kajl Voker golom u 86. minutu.

Siti je drugi na tabeli sa šest bodova zaostatka za Liverpulom, a Sautempton je posle sedmog poraza u zoni ispadanja, na 18. mestu sa osam bodova. Njukasl je na gostovanju pobedio Vest Hem sa 3:2.

Crno-beli su poveli u 16. minutu golom Kirana Klarka, a prednost je udvostručio Federiko Fernandes u 22. minutu. Treći gol postigao je Džondžo Šelvi u 51. Golove za londonski klub postigli su Fabijan Balbuena u 73. i Robert Snodgras u 90. minutu.

Posle treće pobede u prvenstvu Njukasl zauzima 15. mesto na tabeli sa 12 bodova, dok Vest Hem sa bodom više zauzima 12. mesto.

U ostalim utakmicama Arsenal i Vulverhempton odigrali su nerešeno 1:1, Brajton je na svom terenu pobedio Norič sa 2:0, a Šefild junajted je kao domaćin pobedio Barnli sa 3:0. Kasnije igraju Votford i Čelsi.

Bornmut je ranije danas pobedio na svom terenu Mančester junajted sa 1:0.

ENGLESKA 1 - 11. KOLO:

Subota Bornmut - Mančester junajted 1:0 (1:0) (King 45)

Mančester Siti - Sautempton 2:1 (0:1) (Aguero 70, Voker 86 - Vord-Prauz 13)

Arsenal - Vulverhempton 1:1 (1:0) (Obamejan 21 – Himenez 76/

Vest Hem - Njukasl 2:3 (0:2) (Balbuena 73, Snodgras 90 - Klark 16, Fernandez 22, Šelvi 51)

Šefild Junajted - Barnli 3:0 (3:0) (Lundstram 17, 43, Flek 44)

Aston Vila - Liverpul 1:2 (1:0) (Trezege 21 – Robertson 87, Mane 90+5)

Brajton - Norič 1:1 (0:0) (Trosar 68, Dafi 82)