VUČICA UJELA NAPOLITANCE: Rimljani slavili u derbiju kola, Kolarov promašio penal!
Zaniolo slavi pogodak protiv Napolija, Foto: EPA

SERIJA A, 11. KOLO

U prvoj utakmici 11. kola italijanske Serije A, Roma je na Olimpiku bila bolja od Napolija sa 2:1.

Roma je povela novim lepim golom Zaniola u 19. minutu, kada je okružen protivničkim fudbalerima uspeo da pogodio levi gornji ugao gola gostiju.

Kod rezultata 1:0 za domaćina, dosuđen je penal za Romu, posle igranja rukom Kaljehona, ali je Meret pročitao nameru Aleksandra Kolarova i odbranio šut sa bele tačke.

U 55. minutu dosuđen je novi jedanaesterac za “vučicu“, ovog puta je šutirao Veretu, Meret je ponovo zakačio loptu, ali je nije sprečio da uđe u mrežu, pa je Francuz postigao svoj prvi gol u dresu rimskog tima.

Nadu gostima da mogu da izbegnu poraz doneo je Arkadijuš Milik, koji je odlično dodavanje Lozana sa desne strane pretvorio u gol za 2:1.

Serija A, 11. kolo:

Subota: Roma – Napoli 2:1 (1:0) (Zaniolo 19, Vertu 55p – Milik 72) Bolonja – Inter Torino – Juventus

Nedelja: Atalanta – Kaljari Đenova – Udineze Verona – Breša Leče – Sasuolo Fiorentina – Parma Milan – Lacio Ponedeljak: SPAL – Sampdorija