MAESTRO KOSTIĆ PONIZIO BAJERN: Srbin pokazao put Zvezdi kako protiv šampiona Nemačke!
Filip Kostić proslavlja pogodak, Foto: EPA/ Ronald Wittek

10. kolo bundeslige

Kragujevčanin upisao gol i podelio dve asistencije u velikoj pobedi Ajntrahta

Objavljeno: 17:37h

Ne pamti se dugo da je neki tim ovoliko uništio Bajern u domaćem prvenstvu. Fudbaleri Ajntrahta su ubedljivo savladali nemačkog šampiona u 10 kolu Bundeslige - 5:1.

Junak pobede je naš Filip Kostić koji je definitivno obeležio duel. Srpski reprezentativac je bio strelac vodećeg gola za ekipu iz Frankfurta, a kasnije je namestio dva pogotka svojim saigračima.

Loše je počelo za Bajern, pošto su već u 9. minutu ostali bez Boatenga, koji je dobio crveni zbog preokštrog faula. Ajntraht je to umeo da iskoristi, a u 25. minutu je na scenu stupio Kostić, koji se našao na pravom mestu i hladnokrvno matirao Nojera. Samo osam minuta kasnije Fića je namestio gol Senegalcu Souu. Do poluvremena je Levandovski izjednačio, ali je onda u drugom delu igre usledila totalna kanonada Ajntrahta. Napunili su mrežu Bavaraca, a u stelce su se upisali Abraham, Hintergerer i Paćienca.

BUNDESLIGA, 10. kolo

Bajer Leverkuzen – Borusija Menhengladbah 1:2 (1:2)

(Foland 25 – Vent 18, Tiram 42)

Borusija Dortmund – Volfsburg 3:0 (0:0)

(Azar 52, Gereiro 59, Gece 88. penal)

Ajntraht Frankfurt – Bajern 5:1 (2:1)

(Kostić 25, Sou 33, Abraham 49, Hintereger 61 – Levandovski 37, ck. Boateng 9)

Red Bul Lajpcig – Majnc 8:0 (5:0)

(Sabicer 5, Verner 30, 48, Nkunku 35, Halstenberg 39, Poulsen 44, Mukiele 50)

Verder – Frajburg 2:2 (1:1)

(Rašica 9, Gebre Selasije 59 – Petersen 28, 90+4, ck. Haberer 87)

18.30 Union Berlin – Herta Berlin Petak Hofenhajm – Paderborn 3:0 (3:0) (Skov 2, Kaderabek 15, Lokadija 25)