Mateo Garsija je postigao novi gol za Zvezdu, Foto: Starsport©

Superliga Srbije, 15. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Objavljeno: 19:24h

Crvena zvezda savladali su u Novom Sadu Proleter u okviru 15. kola Superlige Srbije sa 2:0. Izabranici Vladana Milojevića su ostvarili i trinaestu pobedu ove sezone i tako svom treneru doneli 100. trijumf na klupi srpskog šampiona.

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, da bi Simić u 59. minutu sjajno probio po levom boku i uposlio Garsiju kome nije bilo teško da pogodi mrežu.

Pobedu je potvrdio Boaći koji je iskoristio magičnu asistenciju Jevtovića i postigao novi gol za svoju ekipu.

Crveno-beli su ubedljivo prvi na tabeli sa 39 bodova, dok je Proleter na 11. poziciji sa 16 bodova.

Naredni meč Zvezda igra u sredu protiv Totenhema u okviru 4. kola Lige šampiona.

KRAJ MEČA: Proleter - C. Zvezda 0:2

82. minut - GOOOL: Vodi Crvena zvezda sa 2:0. Maestralno je Jevtović prošao po strani i dodao do Boaćija, kome je ostao lakši deo posla.

70. minut - Opao je ritam meča posle gola Garsije, ostalo je još dvadesetak minuta do završetka duela.

59. minut - GOOOL: Simić je probio po levoj strani, ubacio loptu u peterac, a tamo se našao Garsija i postigao pogodak za 1:0.

56. minut - Opsada gola Proletera, gol visi u vazduhu u ovim trenucima.

50. minut - Simić je pokušao da ugrozi Petrića, međutim lopta odlazi pored gola.

POLUVREME: Proleter - Crvena zvezda 0:0

38. minut - Babić je probao sada, sjajna akcija Proletera, ali dobro postavljen je Nemanja Milunović.

37. minut - Opet Pavkov glavom, opet neprecizan.

29. minut - Najbolja prilika na meču. Centrirao je Rodić, Pavkov šutira glavom sa pet metara ali brani Petrić.

25. minut - Kovačević i poslednji čas interveniše ispred Garsije.

23. minut - Dobra prilika za Zvezdu, projezdio je po boku Milan Gajić, ali Pavkov ne trese mrežu.

14. minut - Dinamičan početak meča, ali za sada bez većih uzbuđenja.

16:00 - Počela je utakmica!

15.15 - Poznati su sastavi za koje su se opredelili dvojica trenera:

Proleter: Petrić, Tanasin, Leandro, Andrejević, Kovačević, Jovanović, Pejić, Šćepanović, Babić, Marjanović, Mirosavljev.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Vulić, Kanjas, Garsija, Marin, Simić, Pavkov.