SRBI CEPALI MREŽE ŠIROM ITALIJE: Pogodili Maksa, Bleki i Kolarov! Juventusu poklonjen penal u 96. minutu za pobedu!
Kristijano Ronaldo postiže gol za pobedu, Foto: EPA/Allesandro Di Marco

Serija A, 10. kolo

Obeležili su srpski fudbaleri ovu sredu u italijanskom fudbalu, baš kao i veliki broj crvenih kartona

Kakvo veče u vanrednom kolu Serije A! Možemo komotno reći da su ga obeležili crveni kartoni, Srbi i kontroverzni penal za Juventus u 96. minutu kojim je "stara dama" došla do pobede nad Đenovom.

Uh kakva noć srpskih defanzivaca širom Apeninskog poluostrva. Čak trojica naših reprezentativaca su postigli golove - Nikola Maksimović, Aleksandar Kolarov i Nikola Milenković.

Krenimo od prvog meča koji je odigran u Napulju, gde je domaćin dva puta imao prednost. Najpre je Maksimović u 16. minutu doneo vođstvo, koje je anulirao Frojler u 41.

Milik ipak u 71. minutu ponovo donosi radost na "San Paolo", ali onda u 86. minutu Iličić donosi bod Atalanti.

Juventus je stigao do pobede i važna tri boda protiv Đenove zahvaljujući penalu koji mu je dosuđen u 6. minutu sudijske nadoknade nakon što je Ronaldo pao u kaznenom prostoru gostiju.

Odlično je odolevao gost pod vođstvom novog trenera Tijaga Mote uprkos tome što je već početkom drugog poluvremena ostao sa čak dva igrača manje, pošto su Kasata i Marketi u samo 8 minuta zaradili isključenja.

Prethodno je Bonući u 36. minutu doneo prednost domaćinu, ali je poravnao Kuame u 41.

I odolevali su gosti i činilo se da će uspeti da izvuku bod sa najtežeg gostovanja, pogotovo kada je Rabio isključen u 87. minutu pa je i Juventus ostao sa igračem manje.

Međutim, tada na scenu stupa sudija koji odlučuje da svira najstrožu kaznu posle Ronaldovog pada u šesnaestercu "grifona", ali malo je onih koji će vam reći da je ovo bio uopšte prekršaj.

Ipak, sudijina je bila poslednja, a Portugalac s "bele tačke" donosi pobedu svom timu.

Lacio je razbio Torino 4:0 uz jedan od najlepših golova sezone koji je postigao Aćerbi.

On je u 25. minutu posle dodavanja Sergeja Milinkovića Savića raspalio po lopti iz velike udaljenosti i ostavio golmana gostiju da u neverici gleda i razmišlja kakav je to šut bio i gde je završio.

Vreć u 33. minutu je bilo 2:0 pošto je pogodio mrežu "bikova" i Ćiro Imobile, a isti igrač je povisio na 3:0 iz penala u 70. minutu. Tačku na meč je stavio Beloti autogolom u 90. minutu.

Istim rezultatom kao gradski rival, slavila je i Roma, ali na gostovanju u Udinama iako je od 32. minuta imala igrača manje posle isključenja Facija.

Aleksandar Kolarov je igrao vrhunski meč i asistirao je novoj nadi Zaniolu u 14. minutu za vođstvo "vučice".

Njega je duplirao Kris Smoling u 51. a meč je rešio već u 54. Džastin Klajvert, sin legendarnog Patrika Klajverta.

Na kraju je i Kolarov uspeo da se upiše u strelce pogotkom iz penala u 66. minutu.

A Nikola Milenković je doneo pobedu Fiorentini na gostovanju u Sasuolu 2:1.

Boga je najpre u 24. minutu doneo prednost domaćinu da bi u 63. minut izjednačio Kastrovili.

A za potpuni preokret se pobrinuo Bleki kada se u 81. minutu našao na pravom mestu u petercu i desnom nogom prosledio loptu u mrežu za važna tri boda "viole".

Da ne zaboravimo da pomenemo i da je Bolonja, našeg Siniše Mihajlovića koji se i dalje nalazi u bolnici na novom tretmanu hemoterapija, doživela tragičan poraz na Sardiniji od Kaljarija autogolom golmana Olsena u prvom minutu sudijske nadoknade.

Serija A, 10. kolo:

Utorak Parma - Verona 0:1 Breša - Inter 1:2

Sreda Napoli - Atalanta 2:2 (Maksimović 16, Milik 71 - Frojler 41, Iličić 86)

Lacio - Torino 4:0 (Aćerbi 25, Imobile 33, 70 penal, Beloti 90 autogol)

Juventus - Đenova 2:1 (Bonući 36, Ronaldo 90+6 penal - Kuame 40)

Sampdorija - Leće 1:1 (Ramirez 90+1 - Lapadula 8)

Kaljari - Bolonja 3:2 (Žoao Pedro 48, 83, Simeone 72 - Santander 23 penal, Olsen 90+1 autogol)

Sasuolo - Fiorentina 1:2 (Boga 24 - Kastrovili 63, Milenković 81)

Udineze - Roma 0:4 (Zaniolo 13, Smoling 51, Klajvert 54)