RAŠFORDOV PROJEKTIL S 35 METARA UBIO PAUKA: Evrogolovi na "Stamford bridžu", bomba iz slobodnjaka presudila Čelsiju
Markus Rašford, Foto: EPA/Alan Walter

Liga kup engleske

Rašford je sa dva gola doneo Mančesteru prolaz u četvrtfinale

Ludnica je bila na "Enfildu", ali ništa manje ludo nije bilo ni na "Stamford bridžu" uz mnogo manje golova. Mančester junajted je izbacio Čelsi u osmini finala Liga kupa Engleske zahvaljujući fenomenalnom Markusu Rašfordu.

Fantastičan derbi su odigrala dva tima, doduše, ne može se porediti sa onim između Liverpula i Arsenala koji je završen 5:5 da bi posle penala "crveni" prošli dalje.

No, ipak, gledaoci i publika su imali prilike da i na ovom susretu vide dva fantastična pogotka.

Igrao se 24. minut kada je Markos Alonso skrivio penal, a Rašford je to pretvorio u vođstvo "crvenih đavola" koje je ostalo na snazi do 61. minuta.

Tada se Batšuaji našao u kontranapadu, ali sam okružen defanzivcima Junajteda i nije imao drugo rešenje nego da gleda da se što više približi golu i uputi udarac.

Učinio je to iz punog trka sa nekih dvadeset i nešto metara i pogodio sam ćošak gola za izjednačenje.

Trenutak odluke se dogodio u 73. minutu i tada je Rašford ponovo demonstrirao svoju klasu postigavši jedan od najlepših golova sezone iz slobodnog udarca.

Nemojte nas držati za reč, ali verujemo da je slobodnjak bio na nekih 35 metara od gola Čelsija, međutim, to nije smetalo engleskom napadaču da raspali po lopti iz sve snage, a ona dobije takvu putanju da je završila u desnom rašlju gola koji je čuvao Vili Kabaljero.