LJUDI, KAKVA JE OVO LUDNICA?! Posle nekoliko preokreta i deset golova Liverpul slomio Arsenal posle penala!
Slavlje fudbalera Liverpula posle pobede nad Arsenalom, Foto: AP

liga kup, 1/8 finala

Meč za pamćenje!

Fudbaleri Liverpula i Arsenala odigrali su meč sezone, a možda i decenije na Enfildu!

Ova neverovatna utakmica završena je rezultatom 5:5 u regularnom delu, a potom su usledili penali posle kojih je bio bolji Liverpul!

Padali su evrogolovi, viđeni su prelepi potezi, driblinzi, lucidnost, kreativnost... Ma šta sve ne!

Ali, krenimo redom!

Da nas očekuje potpuna ludnica bilo je jasno već na samom početku duela.

Da je Arsenalu odbrana rak rana znaju oni i koji ofrlje prate fudbal, a da to potvrdi potrudio se Škodran Mustafi koji je postigao autogol u šestom minutu.

Tobdžije se u život vraćaju u 19. minutu preko Lukasa Toreire, a ispostaviće se da je to bio samo šlagvort za mini šou Martinelija koji u 26. i 36. minutu donosi prvo prednost, a potom i ubedljivo vođstvo svom timu.

Pred kraj prvog poluvremena Džejms Milner pogađa sa bele tačke i vraća neizvesnost u ovaj meč, ali opet, to je bila samo najava ludnica koja sledi.

Delovalo je da je Mejtlend Najls u 54. minutu stavio tačku na ovaj meč, ali tako nisu mislili Aleks Okslejd Čembrlen i Divok Oriđi koji od 58. do 62. minuta postižu golove za izjednačenje.

Arsenal ni to nije dotuklo pa preko Viloka u 70. dolazi do novog vođstva, a kada se čekao poslednji sudijski zvižduk ekstazu na Enfild donosi čovek za velike momente - Divok Oriđi.

Usledilo je izvođenje penala, a Crveni su pogodili u pet serija, dok je tragičar za Arsenal bio Dani Sebaljos koji nije realizovao jedanaesterac u četvrtoj seriji.

Trijumf četi Jirgena Klopa doneo je, pogađate - Divok Oriđi.