I DALJE JE IGRAČINA: Derbi Valensije i Sevilje ostao u senci zaboravljenog Ikera Muniaina!

Primera, 11. kolo

Lepo veče za ljubitelje španskog fudbala

Objavljeno: 23:21h

Nekada jedan od najvećih svetskih talenata Iker Munian pokazao je sav raskoš svog fudbalskog znanja i doneo pobedu svom Atletik Bilbau nad Espanjolom.

Bilo je 3:0, a Baskijac je postigao dva pogotka, a bez problem bi mogao i treći da mu se pripiše jer je bukvalno naterao Viktora Gomeza na autogol.

Prvo je Munian iskoristio jednu ničiju loptu u četvrtom minutu, a potom projektilom probušio Lopezovu mrežu u 17. minutu.

Konačan rezultat postavljen je u 79. minutu.

Zanimljiv meč odigrali su Valensija i Sevilja.

Golom Lukasa Okamposa u dubokoj nadoknadi vremena gosti su poveli, ali vredan bod Slepim miševima doneo je Sobrino u 81. minutu,

Levante je napravio iznenađenje u San Sebastijanu i slavio je sa 2:1 nad Sosijedadom.

Bardi i Majoral su postigli dva komada u prvo poluvremenu, a domaćin nije mogao više od pogotka sjajno Vilijana Žozea u 48. minutu.

Fudbaleri Real Madrida na rutinski način su zatvorili veče u La Ligi, Luka Jović je postigao svoj prvenac! Konačno!

Na stadionu Santijago Bernabeu Kraljevići su bez ikakavih problema savladali Leganes sa 5:0, a srpski napadač je ušao u 70. minutu umesto Karima Benzeme i mrežu pogodio u 91. minutu!

Luka je glavom pogodio posle asistencije Danija Karvahala.

Kompletan izveštaj sa tog meča pogledajte ovde!

Betis je na svo terenu slavio nad Seltom sa 2:1.

Utorak

Alaves – Atletiko Madrid 1:1 (0:0) (Perez 83 - Morata 70)

Barselona – Valjadolid 5:1 (3:1) (Lengle 2, Vidal 29, Mesi 34, 75, Suarez 77 – Kiko 15)