Voša sa penala konačno do pobede, Voždovac produžio agoniju Rada, Napredak slavio u Lučanima, Mačva u paklu!
Linglong Superliga Srbije, Foto: Logo

superliga, 14. kolo

Zanimljivo kolo u domaćem prvenstvu

Objavljeno: 21:12h

Fudbaleri Voždovca naneli su i osmi poraz u gostima na isto toliko mečeva Radu i to posle preokreta. Bilo je 2:1.

Građevinare je u prednost doveo Filip Kasalica u 47. minutu, ali pogocima Lacikasa i Jovana Nišića Zmajevi su slavili.

Posle tri pobede u nizu Mladost je izgubila na svom terenu od Napretka.

Bilo je 1:0, a strelac je bio Ivanović.

U poslednjem meču dana Vojvodina je sa 1:0 savladala Inđiju golom Nemanje Nikolića sa bele tačke u 18. minutu.

Mačva i dalje ne zna za pobedu ove sezone jer je Spartak slavio u Subotici sa 3:1.

Radnik je pobedio Radnički u Nišu sa 2:0 i stigao odmah do pobede pod vođstvom novog trenera Sima Krunića.

Rezultati i strelci celog kola:

Čukarički - Partizan 2:1 (Šapić 16, Stojanović 90, Ivanović 70) Radnički - Radnik 0:2 (Georgijev 45+3, Makarić 83) Crvena zvezda - TSC 3:1 (Tomane 12, Grabež autogol 44, Simić 78 - Žander autogol 62) Javor - Proleter 0:1 (Balabanović autogol 43) Mladost - Napredak 0:1 (Ivanovic 62) Spartak - Mačva 3:1 (Obradović penal 11, 16, Gojkov 90 - Adamović penal 19) Voždovac - Rad 2:1 (Lasickas 56, Nišić 65 - Kasalica 47)

Vojvodina – Inđija 1:0 (1:0) (Nikolić 18p)