ZVEZDA NA +10, TSC PAO NA MARAKANI: Tomane pogodio, Žander poludeo, pa Simić overio pobedu srpskog šampiona!
Tomane je bio strelac, Foto: Starsport©

superliga, 14. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 20:11h

Ne propušta Zvezda ovakve prilike, Partizan je kiksnuo na Banovom brdu, a crveno-beli su to iskoristili i otišli na + 10 u odnosu na večitog rivala, pošto su na stadionu "Rajko Mitić" bili bolji od TSC-a u 14. kolu Superlige Srbije - 3.1.

Ekipa iz Bačke Topole je jedna od retkih koja je došla da igra fudbal na Marakani, nisu se ulašili velikog protivnika, igrali su sasvim soldino, ali su morali da polože oružje pred kvalitetnijim sastavom.

Već nakon 12. minuta Zvezda je došla do prednosti. Marin je idealno izveo slobodan udarac, a najviši u skoku je bio Tomane, kome je ovo treći gol u dresu crveno-belih.

Taman kada su svi mislili da će se prvo poluvreme završiti minimalnom prednošću, Grabež je posle centaršuta Gobeljića pogodio sopstvenu mrežu.

Mogla je Zvezda da reši pitanje pobednika odmah na početku drugog perioda igre, ali je Tomane promašio zicer. Usledila je kazna u režiji Žandera Santane. Brazilac je postigao autogol na zaista bizaran način, ipak, crveno-beli nisu pali, već su krenuli silovito na gol protivnika, a konačan rezultat postavio je Veljko Simić posle najlepše akcije na meču.

Crvena zvezda: Popović – Gobeljić (od 74. Gajić), Degenek, Milunović, Žander – Petrović, Vulić, Ben, Marin, Vukanović (od 55. Simić) – Tomane (od 69. Pavkov).

TSC: Filipović – Varga, Skopljak, Grabež, Babić – Tomanović, Tumbasević (od 80. Galić), Milićević (od 59. Rovčanin), Duronjić – Lukić (od 81. Šinković), Silađi.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

KRAJ: Crvena zvezda - TSC 3:1

80. minut - Razigrala se Crvena zvezda, Marin je dodao do Vulića, ali "sedmica" srpskog šampiona nije uspela da pogodi iz prilično teške pozicije.

78. minut - GOOOL: Mat u tri poteza i Zvezda vodi sa 3.1. Marin je dodao do Žandera na boku, Brazilac je iz prve pronašao Simića na petercu, koji je rutinski pogodio mrežu Filipovića.

73. minut - Poslednja izmena Milojevića, Gajić je ušao umesto Gobeljića.

70. minut - Pritisak crveno-belih, prvo je probao Marin, pa je usledio udarac Vulića. Na kraju samo korner za Zvezdu.

68. minut - Tomane je napustio teren, a umesto njega je u igru Milan Pavkov.

63. minut - GOOOOL: Neverovatan autogol Žandera. Brazilac je pogodio sopstvenu mrežu na zaista bizaran način. TSC se vraća u igru.

55. minut - Simić menja Vukanovića.

47. minut - Velika šansa za Tomanea na početku drugog dela igre, Marin ga je sjajno proigrao, ali je Portugalac promašio ceo gol. Morao je bolje u ovoj situaciji da šutira Tomane.

46. minut - Bez izmena na početku drugog poluvremena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Crvena zvezda - TSC 2:0

44. minut - GOOOL: Mnogo sreće je imala Zvezda u ovom napadu, Gobeljić je centrirao, a Grabež je zakačio loptu i poslao je u sopstvenu mrežu.

43. minut - Obrukao se Aleksa Vukanović... Sjajno ga je proigrao Ben, ali heroj Zvezde protiv Jang Bojsa se zbunio.

41. minut - Retkost je da vidimo da se neko ne brani u dubokom bloku na Marakani, TSC je pokazao da može da se igra protiv srpskog šampiona.

36. minut - Strašan šut Žandera Santane završio je pored desne stative.

1 / 4 Foto: Starsport©

31. minut - Nova prilika za Zvezdu posle kornera Marina, ali golman TSC izlazi kao pobednik.

20. minut - Delije su odale počast Aci Radoviću, koji je tačno pre 20 godina poginuo na 113. Večitom derbiju.

18. minut - Velika šansa za Zvezdu, Marin je odlično uposlio Bena čiji je udarac odbrani golman Filipović.

15. minut - TSC preti posle korrnera, ali dobro interveniše Popović.

12. minut - GOOOL: Tomane je najbolje skočio posle odlično izvedenog slobodnog udarca Marina. Ovo je treći gol za Portugalca u dresu Zvezde.

6. minut - TSC je došao sa jasnom tendencijom da igra fudbal, što je retkost kada neki superligaš gostuje Zvezdi.

18:00 - Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" je počela.

17:10 - Imamo i sastave! Milojević je promašeao karte!

Crvena zvezda: Popović – Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander – Petrović, Vulić, Ben, Marin, Vukanović – Tomane. TSC: Filipović – Varga, Skopljak, Grabež, Babić – Tomanović, Tumbasević, Milićević, Duronjić – Lukić, Silađi.